• Wybory 2022

• 22 września 2022 r. uczniowie oddziałów  IV –VIII wybierali spośród przewodniczących klas Samorząd Uczniowski, a spośród nauczycieli opiekuna samorządu.

Kandydaci walczyli o głosy i  prezentowali  swoje  programy wyborcze na specjalnej ekspozycji. W głosowaniu wzięło udział 142 uczniów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy VI b Nadia Wiśniewska, jej  zastępcą uczeń  klasy VIII a Arkadiusz Kotur,  skarbnikiem Martyna Wdowczyk  uczennica kl. VIII b,  sekretarzem uczennica klasy V Hanna Budzisz .

Kredyt zaufania od uczniów dostała kolejny raz p. Joanna Psiuch  i  to ona będzie
            w tym roku szkolnym sprawowała funkcję opiekuna samorządu wraz z p. Agnieszką Wójcik.

Serdecznie gratulujemy! Niebawem nasz nowy samorząd będzie realizował obietnice
            i wprowadzał swoje pomysły w życie!

• Wizyta regionalnej poetki Małgorzaty Dzikowskiej w naszej szkole

• W dniu 21.09.2022r. regionalna poetka pani Małgorzata Dzikowska spotkała się z uczniamiklas I-III. Podczas tego poetyckiego poranka autorka opowiadała o swej pracy twórczej, odpowiedziała na wiele pytań dotyczących poetyckiej działalności, pomysłów i inspiracji oraz czytała wybrane wierszyki dla dzieci.

W trakcie spotkania panowała wspaniała atmosfera. Wszyscy mogli zdobyć autograf poetkii specjalną dedykację.

• Bezpiecznie na wsi

• 20 września w naszej szkole odbyła się pogadanka, była ona adresowana dla klas III. Panie M. Lis i J. Jankojć z ostrowieckiego KRUS-u przybliżyły dzieciom zasady bezpieczeństwa  na wsi. Po zajęciach dzieci dostały  prezenty, książeczki i słodkie upominki.

• II edycja Biegu Fair Play PKOI

• 7 września obchodzony jest Światowy Dzień Fair Play, ustanowiony przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. Z tej okazji14 września 2022 roku odbyła się II edycja Biegu Fair Play PKOI, do której dołączyli się uczniowie naszej szkoły. To inicjatywa mająca na celu promocję fair play  i wartości etyczne w sporcie i w życiu. Poprzez udział w Biegu Fair Play PKOI uczniowie naszej szkoły uczyli się, że zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę.

• TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH W NASZEJ SZKOLE

• Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co robić by zapobiegać chorobom zakaźnym? – m.in. na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”. Akcja  trwająca w minionym tygodniu (w dniach 12 – 16 września 2022 roku) koordynowana była przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Miała  ma na celu przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, podczas których uczyli się w jaki sposób  dbać i chronić własne zdrowie.  Młodsze dzieci brały udział w klasowych konkursach plastycznych, starsze dyskutowały i dzieliły się wrażeniami, spostrzeżeniami po obejrzeniu edukacyjnych filmów.  Broszurki informacyjne poświęcone profilaktyce chorób zakaźnych otrzymali także rodzice. Dbałość o zdrowie i ochrona przed chorobami zakaźnymi, w tym wirusowymi, są przecież naszą wspólną troską

• Plecaki dla naszych uczniów:)

• W pierwszych dniach września dzieci klas I-III SP nr1 w Ćmielowie otrzymały  15 plecaków z wyposażeniem, które przekazał Zarząd Rejonowy PCK w Ostrowcu Św. . Była to miła niespodzianka dla naszych uczniów, jakże potrzebna na dobry start w nowy rok szkolny. Serdecznie dziękujemy.

• Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

• Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół. Dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny. Wprawdzie przed nami kolejny rok nauki i ciężkiej  pracy podczas zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń, ale to również rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju. Jesteśmy przekonani, że będzie to wyjątkowo udany rok.

Tradycyjnie na początku nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie wspólnie hymnu państwowego. Następnie Dyrektor Szkoły Pani Izabela Praga w ciepłych słowach powitała uczniów i wszystkich zebranych, życząc im wszystkiego, co najlepsze w nowym roku szkolnym. Następnie przyszedł czas na spotkania uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych, w których spędzą  najbliższy rok a nawet lata.

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole