• #FakeNoMore

          • Uczniowie z klas V – VIII wysłuchali pierwszego z  wielu planowanych webinariów w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej #FakeNoMore dla dzieci i młodzieży,  prowadzonej przez Centrum Edukacji Medialnej oraz Naukową Akademicką Sieć Komputerową. Kampania ma za zadanie dostarczyć uczniom szkół podstawowych praktycznych narzędzi, które umożliwią im skuteczne rozpoznawanie, analizowanie i weryfikowanie informacji z serwisów społecznościowych, Internetu czy mediów. 

            Tematem pierwszego spotkania była prywatność w Sieci. Głównym prelegentem był Andrzej Rylski, starszy specjalista ds. projektów społecznych z działu profilaktyki cyberzagrożeń NASK.  Ekspert przybliżył uczniom ważne kwestie związane z ochroną danych osobowych. Zaprezentował socjotechniki wykorzystywane do oszukiwania internautów. Omówił też, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z publicznie dostępnych sieci Wi-Fi.  Uczniowie dowiedzieli się tym samym jak bronić się przed manipulacją.

            Młodzież pozytywnie oceniła przydatność wydarzenia wyszukując w nim szereg praktycznych wskazówek dotyczących bezpiecznego funkcjonowania w Sieci.

          • WYJAZD DO TEATRU

          • Dnia 23.11.2023 r. uczniowie klas I –III wybrali się do Kina Etiuda w Ostrowcu Św. aby obejrzeć  przedstawienie pt. „Piękna i Bestia”. Na scenie piękna scenografia, barwne stroje i wyjątkowe postaci. „Piękna i Bestia” to przedstawienie ponadczasowe, mówi o tym, co w życiu najważniejsze…

            Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

          • Laboratoria Przyszłości

          • Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce program edukacyjno-technologiczny realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami. Laboratoria Przyszłości opierają się na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami. Realizację tego celu umożliwia zapewnienie powszechnego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wsparcie nauczycieli poprzez m.in. poprowadzenie lekcji pokazowych w szkołach w ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości.

            W czwartek 23 listopada 2023 roku, klasy: IVa, IVb i V uczestniczyły w lekcjach pokazowych w których edukatorzy  prezentowali najnowsze technologie.

          • UCZYMY SIĘ JAK BYĆ BEZPIECZNYM

          • 22 listopada odwiedzili nas funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.,  asp. sztab. Maja Ćwik z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz dzielnicowy Komisariatu Policji w Ćmielowie, asp. Adrian Sidor. Policjanci spotkali się z dziećmi z klas młodszych, aby przekazać im najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę, aby dzieci udające się do szkoły oraz ze szkoły korzystały z przejść dla pieszych, chodziły po chodniku, a jeżeli jest brak chodnika poruszali się lewą stroną drogi. Konieczne jest także używanie elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym na drogach nieoświetlonych. Dzięki takiemu poprawnemu zachowaniu osoby są widoczne już z dużej odległości. W trakcie pogadanki przypomniano również o prawidłowym wyposażeniu roweru oraz zasadach poruszania się rowerem po drogach. Poruszony został problem bezpiecznej zabawy oraz korzystania z komunikacji indywidualnej, a zwłaszcza konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa w autach. Stróże prawa przypomnieli również dzieciom, na co należy uważać w przypadku jakiegokolwiek kontaktu z nieznajomymi. 

            Funkcjonariusze spotkali się również ze starszymi uczniami. Poruszony został problem bezpiecznego korzystania z Internetu. Celem spotkania było uczenie młodzieży racjonalnego korzystania z zasobów sieci internetowej oraz radzenia sobie w ewentualnych sytuacjach niebezpiecznych.  Prelegenci krok po kroku wyjaśnili słuchaczom czym jest zjawisko cyberprzestępczości i jakimi metodami posługują się sprawcy. Wskazali również sposoby, jak się przed nimi ustrzec. Mundurowi przekazali także informację, gdzie szukać pomocy i wsparcia w przypadku stania się ofiarą takiego przestępstwa. Omówione zostały konsekwencje, jakie ponosi nieletni za popełnione przestępstwa lub wykroczenia. Prelegenci przedstawili algorytm postępowania funkcjonariuszy Policji w przypadku ujawnienia nieletniego przejawiającego symptomy demoralizacji.

            Szczególnie atrakcyjny dla dzieci i młodzieży był film uświadamiający im  trudność w usuwaniu treści zamieszczanych w Sieci oraz dalsze konsekwencje bezrefleksyjnego korzystania z niej.

        • AKCJA PRZYNIEŚ MISIA
          • AKCJA PRZYNIEŚ MISIA

          • W ubiegłym tygodniu nasza szkoła przyłączyła się do charytatywnej zbiórki o zasięgu regionalnym ogłoszonej w naszej gminie przez Dom Kultury w Ćmielowie w ramach akcji „PRZYNIEŚ MISIA” Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”  w Jędrzejowie. Akcja  polegała na zbieraniu nowych zabawek pluszowych,  gumowych i plastikowych figurek, przyborów szkolnych i gier dla dzieci – małych pacjentów z oddziału Onkohematologicznego Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach.

            Fundacja Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" już po raz trzeci zorganizowała  akcję charytatywną "Przynieś Misia". Wszystko z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia przypadającego na dzień 25 listopada.

            W naszej szkole akcja koordynowana była przez Szkolny Klub Wolontariatu. Spotkała się z dużym odzewem ze strony uczniów, którzy licznie przynosili zabawki i przybory szkolne dla chorych dzieci.  Zebrane misie zostały zawiezione do Domu Kultury w Ćmielowie, a następnie  do siedziby fundacji,  skąd trafią do małych pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

            Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy zaangażowali się w tą szlachetną akcję. 

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PRZEMOC TO NIEMOC

          • 16 listopada w kinie „Etiuda” odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – multimedialnego „PRZEMOC TO NIEMOC” zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św. Konkurs odbywał się w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” pod hasłem -10 sekund to wystarczający czas, żeby kogoś skrzywdzić, pominąć, nie dostrzec. Konkurs spotkał się z ogromnym odzewem w powiecie, również w naszej szkole. Do organizatorów w sumie wpłynęło 410 prac, z naszej szkoły - 19. Miło nam poinformować, że w kategorii klas I – III drugie miejsce otrzymała uczennica klasy III „a”, Patrycja Warzocha. W kategorii klas IV – VIII wyróżnienie uzyskała uczennica klasy IV „a”, Zofia Smykla, zaś trzecie miejsce - uczennica klasy VII „a”, Klaudia Szczepańska. Zarówno osoby zwycięskie i wyróżnione, jak i wszyscy obecni uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz serdeczne słowa podziękowania.

            Gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym.

          • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

          • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji, jak co roku, społeczność uczniowska naszej szkoły aktywnie celebrowała tak ważne i potrzebne wydarzenie.  Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. To wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”, „dzień dobry”, „miłego dnia”, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. 

            21 listopad był dniem wyjątkowym w naszej szkole - pełnym uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje. Świętowanie rozpoczęliśmy od samego rana. Uczniowie przyszli do szkoły  ubrani w kolorze żółtym - symbolu radości i optymizmu. Drzwi każdej z klas zostały udekorowane uśmiechniętymi emotikonami i serduszkami. Działała także „Poczta Życzliwości”. Każdy mógł przekazać przyjazne i ciepłe słowa do wybranych osób, podziękować i pozdrowić ich. Uczniowie licznie przygotowali kolorowe kartki i rysunki, które szybko trafiały do adresatów wywołując uśmiechy na twarzach. Nauczyciele podczas zajęć przypominali dzieciom czym jest życzliwość i  uprzejmość oraz w jaki sposób należy je okazywać.

            Szkolne obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski i pedagoga szkolnego.

             Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta. 

          • SŁODKI STRAGAN

          • 15 listopada nasz Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował charytatywny kiermasz słodkich wypieków. Wolontariusze przygotowali pyszne placki i ciasteczka, które bardzo szybko zostały sprzedane. Kupujący zajadali się pysznościami, zaś apetytu dodawała im świadomość celów tego kiermaszu. Wolontariusze zbierali bowiem fundusze na zakup znaczków do listów koniecznych do organizacji akcji Amnesty International „MARATON PISANIA LISTÓW”. Nasza szkoła po raz drugi przystąpi do tego wydarzenia, czyli największej na świecie akcji na rzecz praw człowieka.

            Druga część kwoty zebranej podczas kiermaszu przeznaczona będzie na wspomożenie akcji charytatywnej „Dzieci Dzieciom 2023” Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie „O Zdrowie Dziecka”. Fundacja zbiera środki na zakup prezentów dla pacjentów na Mikołajki, zaś za resztę środków (80-90%) zakupi konkretny sprzęt medyczny dla Szpitala. Dzięki temu akcja przeprowadzona w naszej szkole pomoże chorym dzieciom zarówno w obszarze społecznym (radość z upominków wręczonych z okazji Mikołajek) oraz w aspekcie medycznym/zdrowotnym (nowa aparatura to szersze możliwości terapeutyczne oraz wsparcie podstawowej działalności Szpitala).

            Uczniowie z klas II „b” i III „b” właśnie na ten cel przekazali figurki porcelanowe własnoręcznie zdobione podczas warsztatów w Fabryce Porcelany „AS” w Ćmielowie. Dzieci miały bowiem okazję do zwiedzenia fabryki i przygotowania figurek, dzięki firmie Grasp Group sp. z o.o  z Warszawy prowadzącej promocję produktów marki Hochland.  Również kolorowe, pomysłowo zdobione koty cieszyły się dużą popularnością podczas kiermaszu i szybko zostały sprzedane.

            Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu. 

          • „Mała książka – wielki człowiek”

          • "Mała książka - wielki człowiek" to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Co roku w ramach kampanii do szkół wysyłane są bezpłatne Wyprawki Czytelnicze, które następnie są przekazywane uczniom. Projekt  jest ogólnopolski i ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci. W środę uczniowie klas I otrzymali z rąk dyrektora szkoły, pana Tomasza Neymana  wyprawkę, w skład której weszła książka dla dzieci „Wnuczka antykwariusza” i broszura dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem !”.
            Mamy nadzieję, że przekazane materiały i wspólna, rodzinna lektura zaszczepią w dzieciach pasję do czytania, rozbudzą ich wyobraźnię i wrażliwość na drugiego człowieka.

          • POWIATOWY KONKURS „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”

          • W dniu 14 listopada 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 im. Bolesława Chrobrego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się eliminacje powiatowe XV edycji konkursu „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”. Turniej skierowany był do uczniów klas V szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Stan Oliwier, Tkaczyk Adam, Tworzewski Wiktor.

            Głównym organizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i Polski Czerwony Krzyż w Ostrowcu Świętokrzyskim.

            Konkurs składał się z testu wiedzy o bezpieczeństwie, w tym też z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ruchu drogowego, bezpiecznej drogi do szkoły. Ponadto przeprowadzony został egzamin praktyczny z pierwszej pomocy.

            Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się dużym zasobem wiedzy. Po zaciętej rywalizacji nasi uczniowie z klasy Va Stan Oliwier, Tkaczyk Adam, Tworzewski Wiktor zajęli piąte miejsce w eliminacjach powiatowych.

            Gratulujemy!

          • ĆMIELÓW DZIELI SIĘ SMAKIEM

          • 17 i 18 października 2023r. naszą gminę i szkołę  odwiedzili przedstawiciele firmy GraspGroup sp. z o.o, którzy w ramach promocyjnego projektu marki  Hochland dla programu PAJACYK pod nazwą „Ćmielów – dzielimy się smakiem”  zorganizowali dla uczniów klasy III „b” warsztaty kulinarne. Dzieci pod okiem profesjonalnego kucharza Pani Agaty Gwiazdowskiej, przez kilka godzin przygotowywały zdrowie, smaczne i kolorowe posiłki. Podczas tej pracy bawiły się smakami i kolorami, poznawały nowe potrawy i sposoby ich przygotowywania.  Prowadząca zachęcała ich do dbałości o zdrowe odżywanie, o zwracanie uwagi na to  co jemy i z kim możemy się podzielić tą przyjemnością. Po wykonaniu zadania – wspólnego przygotowania bułeczekpełnoziarnistych, wrapów i szparagowych omletów trzecioklasiści podzielili się ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy II „b”. Odwiedzili ich podczas zajęć i wszyscywspólnie skonsumowali przygotowane potrawy. Najważniejsza bowiem jest otwartość na drugą osobę i chęć dzielenia się z nią tym, co dobrego posiadamy.

            Uczestnicy warsztatów i wspólnej konsumpcji otrzymali prezenty od firmy GraspGroup sp. z o.o. – kolorowe śniadaniówki oraz pakiet pysznych serów marki Hochland.

            Kolejną atrakcją dla uczniów klas II „b” i III „b” była wycieczka do Fabryki Porcelany „AS” w Ćmielowie. Uczniowie poznali proces produkcji ceramiki artystycznej, mogli obejrzeć halę produkcyjną, a nawet własnoręcznie udekorować figurki – kota. Zadanie to okazało się bardzo atrakcyjne dla dzieci, które ochoczo i z dużą pomysłowością wykonały swoje zadanie. Pamiętając lekcję z poprzedniego dnia dotycząca dzielenia się z innymi uczniowiepostanowili wykonane przez siebie figurki przekazać Szkolnemu Klubowi Wolontariatu, aby ten podczas mającego się odbyć w listopadzie kiermaszu mógł sprzedać je i pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczać na cel charytatywny – pomoc osobom chorym i cierpiącym, wymagającym leczenia.

            Dziękujemy firmie GraspGroup sp. z o.o. za zorganizowanie dwóch wspaniałych i pełnych atrakcji dni – warsztatów kulinarnych, zajęć sportowych i wycieczki, a także przekazane prezenty dla dzieci. Najważniejsza była lekcja dzielenia się z innymi, którą z pewnością uczniowie będą długo pamiętać.

          • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • Dzisiaj o godzinie 10.00 cała nasza społeczność szkolna uczciła uroczystą akademią 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

            Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu uczniowie z klas 4-8 (z udziałem dwojga pierwszoklasistów) śpiewali patriotyczne pieśni i recytowali okolicznościowe wiersze. Żeby nie było tylko podniośle i patetycznie, ale też wesoło i kolorowa, Emilka i Mateusz, ubrani w stroje ludowe, zaprezentowali scenkę z Wesela S. Wyspiańskiego. Fakt, że niepodległość jest sprawą kluczową również teraz, podkreśliły nowe piosenki o wolności. 😀

            Mamy nadzieję, że uroczystość stała się źródłem wiedzy o naszej historii, okazją do refleksji i dała widzom odrobinę radości, a występującym satysfakcję i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania.

        • MARATON PISANIA LISTÓW Z AMNESTY INTERNATIONAL W NASZEJ SZKOLE
          • MARATON PISANIA LISTÓW Z AMNESTY INTERNATIONAL W NASZEJ SZKOLE

          • Od ponad 20 lat coroczny Maraton Pisania Listów Amnesty International zmienia życie ludzi, których prawa zostały naruszone. Wykorzystując siłę swoich słów, uczestnicy/uczestniczki Maratonu Pisania Listów jednoczą się wokół wspólnego celu. Razem możemy zmienić czyjeś życie na lepsze.    

            Nasza szkoła dołącza do tej ogólnoświatowej akcji już po raz drugi. W dniach 28 – 29 listopada  uczniowie klas siódmych będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.

            W tym roku bohaterami i bohaterkami Maratonu są osoby z różnych zakątków świata, które łączy jedno – ich prawa człowieka zostały naruszone: przez rządy, policję, a nawet przez wielkie korporacje. Wszystko z powodu tego, kim są i co robią. Razem możemy walczyć o ich prawa.  Dołącz do Maratonu Pisania Listów. Napisz list, zmień życie. 

            Działaj teraz!!!!

            1. Przeczytaj o osobach, na rzecz których działamy w tym roku:

            • ANDRZEJ POCZOBUT - SKAZANY NA 8 LAT WIĘZIENIA ZA WYRAŻANIE SWOICH POGLĄDÓW. Polsko-białoruski dziennikarz  i działacz mniejszości polskiej z Grodna. Pisał między innymi 
              o represjach białoruskiego reżimu wobec uczestników protestów po sfałszowanych wyborach prezydenckich  z 2020 roku. Dwukrotnie otrzymał polską nagrodę Dziennikarza Roku.  
            • MAUNG SAWYEDDOLLAH - MJANMA - WALKA O ZADOŚĆUCZYNIENIE OD FACEBOOKA.  Życie Maunga Sawyeddollaha nie było łatwe. W 2017 roku, gdy miał 15 lat, wojsko Mjanmy rozpętało czystki etniczne przeciwko ludności Rohingya – mniejszości etnicznej. Sawyeddollah  musiał opuścić swój kraj. Teraz chce zostać prawnikiem, aby walczyć o sprawiedliwość dla cierpiących osób w jego otoczeniu. Oprócz studiowania prowadzi kampanie mające na celu pociągnięcie przedsiębiorstwa technologicznego Meta, właściciela Facebooka, do odpowiedzialności za udział firmy w zbrodniach popełnionych na ludności Rohingya przez wojsko Mjanmy.
            • ANA MARIA SANTOS CRUZ – BRAZYLIA - WALKA MATKI  O SPRAWIEDLIWOŚĆ.  27 grudnia 2018 roku jej syn Pedro Henrique, aktywista i orędownik sprawiedliwości rasowej i praw człowieka, został zabity w wieku 31 lat.   Pomimo ciągłych gróźb i żalu po stracie dziecka, Ana

            Maria odważnie szuka prawdy o jego śmierci, wzywając władze do podjęcia skrupulatnego śledztwa i procesu

            • WUJEK PABAI I WUJEK PAUL – AUSTRALIA - WALKA O OCALENIE ZIEM PRZODKÓW - są liderami rdzennej społeczności z Guda Maluyligal, nacji, która zamieszkuje najbardziej wysuniętą na północ część Australii  w Cieśninie Torresa. Twierdzą, że działania australijskiego rządu są niewystarczające, aby zapobiec szkodom spowodowanym zmianami klimatu, co prowadzi do niszczenia ich ziem i kultury.
            • ROCKY MYERS USA  - USA - TRZY DEKADY  W CELI ŚMIERCI MIMO  WADLIWEGO POSTĘPOWANIA. W wieku 11 lat u Rocky’ego zdiagnozowano niepełnosprawność intelektualną. Oskarżony za zamordowanie starszej białej kobiety, pomimo braku dowodów. Jego egzekucja może zostać zaplanowana w każdym momencie, a jego jedyną nadzieją jest ułaskawienie przez gubernatorkę Alabamy.
            • RITA KARASARTOVA - KIRGISTAN - GROZI JEJ 15 LAT WIĘZIENIA ZA POKOJOWE PROTESTOWANIE  - jest obrończynią praw człowieka i ekspertką  w dziedzinie zarządzania obywatelskiego. Ponad dekadę swojego życia poświęciła na udzielanie indywidualnych porad prawnych. Za swoją działalność grozi jej kara do 15 lat pozbawienia wolności.
            • THAPELO MOHAPI ORAZ RUCH ABAHLALI BASEMJONDOLO -  REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI  - GROŻONO MU ZA OBRONĘ SWOJEJ SPOŁECZNOŚCI.  Jako przywódca prężnego
               i odważnego ruchu oddolnego Abahlali baseMjondolo (AbM), Thapelo poświęcił swoje życie walce o prawa ludzi mieszkających w Republice Południowej Afryki, szczególnie na obszarach dotkniętych trudnościami ekonomicznymi.
            • CHAIMA ISSA -  TUNEZJA -  GROŻĄ JEJ LATA WIĘZIENIA ZA ZABRANIE GŁOSU.  Mówienie o tym, co uważa za słuszne, nawet kosztem swojej wolności. Kiedy prezydent Tunezji Kais Saied zawiesił parlament, zdymisjonował premiera i przejął kontrolę nad krajem  w lipcu 2021 roku, powołując się na uprawnienia nadzwyczajne, Chaima była jedną z pierwszych osób, które publicznie mu się sprzeciwiły.
            • THULANI MASEKO – ESWATINI - ZABITY ZA MÓWIENIE PRAWDY O WŁADZY. Jako prawnik niestrudzenie walczył o mieszkańców Eswatini, kraju rządzonego absolutystycznie przez zamożną rodzinę królewską, w którym około 60% ludności żyje poniżej progu ubóstwa. 21 stycznia 2023 roku Thulani zapłacił za swoją działalność najwyższą cenę – został zastrzelony w swoim domu. Domagaj się przeprowadzenia rzetelnego śledztwa w sprawie bezprawnego zabójstwa Thulaniego Maseko.

            2. Napisz list lub podpisz petycje – przekaż nauczycielom prowadzącym akcję.

            3. Szczegółowych informacji udzielają: Monika Jakubczak, Aneta Szczygieł, Monika Rużalska.

          • KONKURS „Happy Halloween Pumpkin”

          • Z przyjemnością informujemy ,że konkurs „Happy Halloween Pumpkin” został rozstrzygnięty. Dzieci z klas 1-3 ozdabiały dynię wykorzystując różne techniki plastyczne. Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego- p. E. Korycińska i p. M. Rużalska. Celem konkursu było: zapoznanie dzieci z kulturą państw anglojęzycznych, wychowanie w duchu tolerancji i otwartości na inną kulturę, rozwijanie pomysłowości i wyobraźni.

            Z podziwem oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników. Po długich naradach komisja konkursowa w składzie: p. E. Korycińska, p. M. Rużalska i p. A. Szczygieł, wybrała zwycięskie dynie w trzech kategoriach: klas pierwszych, drugich i trzecich. Pod uwagę była brana technika wykonanej pracy, jej oryginalność oraz zgodność z tematem. Ze względu na dużą liczbę prac  przygotowanych przez  dzieci z klas pierwszych komisja zdecydowała o przyznaniu większej ilości miejsc zwycięskich w tej kategorii.

            Zwycięzcy w kategorii klas pierwszych:

            I miejsce:

            -Laura Fundowicz,

            -Nikola Starzomska,

            -Aleksander Walas

            II miejsce:

            - Maja Foremniak,

            - Hanna Gąsior,

            - Nataniel  Starzomski

            III miejsce:

            -Michalina Dziewiecka,

            -Aleksander Sosnowski,

            -Miłosz Antoniewski

             

            Zwycięzcy w kategorii klas drugich:

            I miejsce: Zuzanna Borkowska

            II miejsce: Agnieszka Stachera

            III miejsce Nikola Malczyk

             

            Zwycięzcy w kategorii klas trzecich:

            I miejsce: Milena Wrona

            II miejsce: Olivier Urbański

            III miejsce: Maksymilian Kamiński

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci drobne upominki.

            Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za udział. Gratulujemy zwycięzcom.

          • Zdrowie kl. VI a i b

          • W pierwszym tygodniu listopada w klasach VIa i VI b  SP nr 1 w Ćmielowie na lekcjach pojawiło się mnóstwo zdrowych produktów. Na zajęciach z wychowawcami uczniowie w/w klas rozmawiali o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ciała i umysłu. W ramach programu „Szkoła promująca zdrowie” uczniowie własnoręcznie przygotowali pyszne witaminowe sałatki owocowo- warzywne,  które następnie z wielkim apetytem spożyli. Młodzież przyznała, że owoce i warzywa są nie tylko piękne i zdrowe, ale również bardzo smaczne.

          • KOREPETYCJE KOLEŻEŃSKIE W NASZEJ SZKOLE

          • Od października grupa wolontariuszy pomaga swoim rówieśnikom i młodszym uczniom w nauce - nadrabianiu zaległości edukacyjnych z głównych przedmiotów  (najczęściej języka angielskiego). Wolontariusze wspomagają także najmłodsze dzieci – ćwiczą z nimi umiejętność czytania. Pomoc taka jest całkowicie bezinteresowna. Odbywa się głównie na terenie szkoły, w czasie wolnym – najczęściej przed lub po lekcjach.

        • Wolontariusze Świętego Mikołaja
          • Wolontariusze Świętego Mikołaja

          • W listopadzie Szkolny Klub Wolontariatu przystąpił do akcji pięknego pisania listów z podziękowaniami dla darczyńców Fundacji Świętego Mikołaja.  Tym samym dziesięciu naszych wolontariuszy stało się równocześnie wolontariuszami tej fundacji. Dobrym sercem i wkładem pracy wykazali się: Nicola Skotniczny, Szymon Bobek, Anna Dulna, Roksana Sosnowska, Agata Życińska, Oliwia Jaros, Tola Cielecka, Jakub Szymański, Zuzanna Pastuszka i Maria Wojtkiewicz.  Fundacja Świętego Mikołaja zapewnia comiesięczne  stypendia 283 dzieciom  z całej Polski, prowadzi także świetlice i lekcje języka polskiego, organizuje wsparcie psychologiczne dla dzieci z Ukrainy i cały czas finansuje Uniwersytet Dziecięcy w Aleppo w Syrii.

            Wolontariuszom serdecznie dziękujemy!

          • Pierwszaki w bibliotece szkolnej

          •     W czwartek, w bibliotece szkolnej miało miejsce ważne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy przyszli wypożyczyć książki nasi najmłodsi uczniowie. Dzieci chętnie opowiadały o swoich ulubionych książeczkach, wiedziały też, jak należy o nie  dbać . Z radością zabrały wybrane przez siebie lektury do domu, by samodzielnie bądź z pomocą rodziców je przeczytać.

                    Na pamiątkę tego spotkania starsze koleżanki przygotowały dla pierwszoklasistów kolorowe zakładki.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie
      • (+15)8616020
      • Ćmielów, ul. Długa 164, 27-440 Poland
      • https://sp1cmielow.edupage.org
      • Administrator strony Beata Mazur - beatajmaz@wp.pl
      • bip: sp1cmielow.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych