• CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM

• Od października 2022 roku grupa uczniów brała udział w nietypowym konkursie ogłoszonym przez Fundację „Dwa Skrzydła Anioła” pod hasłem „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”. Była to już XI edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Poprzez konkurs Fundacja chce wspierać wychowanie młodych ludzi, uwrażliwiać ich na problemy innych oraz wskazywać na wolontariat jako formę budowania relacji z drugim człowiekiem i po prostu źródło czystej radości. Udział w konkursie wymagał systematycznej pracy, wysiłku i samodyscypliny. Każdy uczestnik  stał się wolontariuszem i założył zeszyt -  DZIENNICZEK DOBRYCH UCZYNKÓW, a następnie do stycznia 2023 roku zapisywał, rysował, ozdabiał  własne różnorodne dobre uczynki popełniane wobec osób mu bliskich oraz dalszych. Wśród wpisów znalazło się pomaganie rodzicom w wykonywaniu prac domowych, opieka nad zwierzętami domowymi, pomoc osobom starszym w lekkich pracach codziennych (np. robienie zakupów, wyprowadzanie psa, sprzątanie), spędzanie z nimi czasu wolnego, pomoc rówieśnikom w odrabianiu prac domowych i wspólne nadrabianie zaległości szkolnych, aktywne działania w Szkolnym Klubie Wolontariatu – bezinteresowna pomoc poprzez udział w akcjach i zbiórkach charytatywnych itp. Wszystkie zapisy były potwierdzane podpisami osób, które otrzymały pomoc. Konkurs skierowany do uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej w założeniu stanowił zachętę, aby czynić jak najwięcej dobra wokół siebie każdego dnia. W naszej szkole w konkursie uczestniczyło 9 osób. Wszystkie wykazały się pracowitością i wrażliwością na drugiego człowieka. Komisja szkolna oceniająca prace miała duży problem z wyłonieniem jednego, najlepszego dzienniczka, który zostanie przesłany do organizatora. Ostatecznie I miejsce i awans do ogólnopolskiego etapu konkursu otrzymała uczennica klasy VIII „a”, Karolina Szot. II miejsce uzyskali uczniowie klasy II „b” – Milena Wrona i Olivier Urbański. III miejsce przypadło również uczniom z klasy II „b” – Sandrze Bartolini i Amelii Serwin. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i symboliczne nagrody. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Karolinę!

• PACZKA DLA UKRAINY

• Już po raz drugi przekazaliśmy zebrane produkty żywnościowe i chemiczne (kosmetyczne oraz higieniczne) do Caritas Diecezji Sandomierskiej w ramach akcji charytatywnej na rzecz wsparcia mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Pomoc zostanie przekazana na wschodnie tereny kraju, czyli tam, gdzie jest obecnie najbardziej potrzebna.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w tę szczytną akcję.