Znamy już wyniki pracy naszych wspaniałych uczniów- wolontariuszy WOŚP!Podczas 32. Finału młodzież uzbierała....1 282,35 zł. Serdecznie gratulujemy, a wszystkim darczyńcom pięknie dziękujemy :)
Nasi dzielni wolontariusze
Tradycją już stał się udział uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Szydłowieckiego w Ćmielowie w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tak też było i w tym roku. Uczniowie klas VII i VIII zbierali pieniądze do puszek na terenie naszego miasta. Zebrane podczas 32. Finału środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. O tym, ile młodzieży udało się zebrać w dniu 28 stycznia 2024 r, poinformujemy wkrótce, po podliczeniu puszek przez Hufiec ZHP w Ostrowcu Św.
A oto nasi dzielni wolontariusze:
- Dulna Anna
- Chodurska Urszula
- Gajos Oliwier
- Okrutna Zofia
- Podnieks Sofija
- Skotniczny Nikola
- Sosnowska Roksana
- Żelazowski Paweł.
Odpowiednio wcześniej pieniądze były zbierane także na terenie szkoły.
Opiekę nad wolontariuszami sprawowały panie Joanna Czubala i Renata Wójcik oraz Monika Rużalska.
W godzinach popołudniowych wszyscy zgromadzeni w sali widowiskowej Domu Kultury mogli ponadto podziwiać występy artystyczne naszych uczniów. Pięknie zaśpiewali: Tola Cielecka, Zofia Saleta i Adam Murdza. Zaś grupa dziewcząt z klas szóstych wykonała taniec z szarfami. Były to : Maja Jasińska, Bęben Martyna, Zuzia Pastuszka, Kamila Duszak, Zuzia Bukała, Blanka Szymczyk.
GRUPA „ZAELEKTRYZOWANI” – POKAZY DOŚWIADCZEŃ FIZYCZNO-CHEMICZNYCH
We wtorek 30 stycznia 2024 roku w naszej szkole gościła grupa „Zaelektryzowani” z Lublina, która przybliżyła wszystkim wiedzę z zakresu chemii i fizyki. W pokazie wzięli udział uczniowie klas I-VIII. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem zabawny i wesoły, zaprezentowano niezwykłe eksperymenty fizyczne i chemiczne. Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną. Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne, edukacyjne zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania.
Spotkanie z doradczyniami zawodowymi z PUP w Ostrowcu Św.
23 stycznia 2023 r. klasy VII miały okazję odbyć warsztaty z doradztwa zawodowego przeprowadzone przez pracownice Powiatowego Urzędu Pracy p. Agnieszkę Chuchałę
i p. Annę Bugajską.Uczniowie mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat interesujących ich zawodów, rozwiązać kwestionariusz predyspozycji zawodowych, dowiedzieli się też jak planować swoją przyszłość. Doradczynie zawodowe wskazały również najlepiej rozwijające się branże
oraz zawody przyszłości.Panie podkreślały rolę ciągłego rozwoju i dokonywania wyborów kolejnego etapu kształcenia w oparciu o posiadane zainteresowania, umiejętności i predyspozycje. Wiedza przekazana uczniom podczas spotkania jest dla nich ważna, bowiem już niebawem staną przed wyborem swojej drogi zawodowej.
WARSZTATY ANIMACYJNE DLA WOLONTARIUSZY
20 stycznia grupa naszych wolontariuszy uczestniczyła w warsztatach animacyjnych, które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzechowie. Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” tworzące Lokalne Centra Wolontariatu w pięciu gminach. Jednym z założeń realizowanego projektu są szkolenia dla koordynatorów wolontariatu i dla samych wolontariuszy.
20 stycznia warsztaty poprowadził animator Pan Wacław Idziak. Uczniowie poprzez świetną zabawę - gry strategiczne - uczyli się prowadzić zabawy w ramach pracy wolontariusza, rozwijali swoje umiejętności publicznej prezentacji oraz wyobraźnię i kreatywność.
Dziękujemy PSP w Bodzechowie za gościnę oraz organizatorom przedsięwzięcia za twórcze i ciekawe spędzenie czasu wolnego.
RODZINNY BAL KARNAWAŁOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KRZYSZTOFA SZYDŁOWIECKIEGO W ĆMIELOWIE
ŚWIATOWY DZIEŃ POPCORNU
19 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Popcornu. Popcorn, czyli prażona kukurydza, cieszy się dużą popularnością na świecie. Słowo popcorn wzięło się od charakterystycznego dźwięku, który powstaje, gdy ziarenka kukurydzy pękają podczas prażenia. Pop oznacza pękanie, trzaskanie z towarzyszącym mu odgłosem, a corn to kukurydza. W naszej szkole dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego od rana unosił się zapach prażonej kukurydzy wszyscy uczniowie z apetytem zajadali się tą pyszną przekąską. Dziś z okazji święta jedliśmy klasyczną wersję popcornu.
BABCIU, DZIADKU KOCHAMY WAS !!!
19 stycznia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna uroczystość związana z Dniem Babci i Dniem Dziadka. Była to wyjątkowa okazja do uhonorowania i podziękowania babciom oraz dziadkom za ich miłość, cierpliwość, serdeczność i wsparcie. To oni odgrywają ważną rolę w życiu każdej rodziny. To do nich zwracamy się w po życiowe rady. I nikt na świecie nie ma w sobie więcej miłości dla swoich wnuków. Dlatego też nie może zabraknąć ich święta. Akademię przygotowały dzieci z klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami - M. Bykowską i E. Pernak. Najważniejszymi gośćmi byli oczywiście Dziadkowie naszych uczniów. Najbardziej wzruszającym momentem spotkania były życzenia dla gości oraz własnoręcznie przygotowane przez wnuków drobne upominki w postaci kwiatów i laurek.
SUKCES WIKTORA
Szczególnie miło nam poinformować, że Wiktor Czarnecki został laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Spotkania ze sztuką” zorganizowanego przez Fundację PGE. Wiktor namalował w formacie A2 własną interpretację obrazu Józefa Chełmońskiego pt. „Babie lato”. Wygrywając rywalizację w kategorii uczniów klas VII i VIII, zapewnił całej swojej klasie VIIa udział w bezpłatnej wycieczce do Muzeum Narodowego w Lublinie i warsztatach muzealnych. Młody artysta zostanie również obdarowany przez organizatorów konkursu indywidualną nagrodą w postaci bonu o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepie Empik.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Wycieczka do teatru
11 stycznia uczestniczyliśmy w interaktywnym spektaklu pod tytułem "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?" w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Aktorzy zapraszali widzów na scenę, niektórzy z nas mogli być wielbłądami, inni szuwarami, a jeszcze inni krokodylami. Przedstawienie było baśnią o empatii, przekraczaniu granic i o tym, żeby docenić to, co się ma. Wszystkim się podobało. Polecamy.
Ciekawe spotkanie
Dzisiaj, na doradztwie zawodowym, klasy 7 znów miały okazję gościć człowieka wykonującego ciekawą profesję. Zawitał do nas ćmielowski weterynarz, ale też i absolwent naszej szkoły, pan Dariusz Stawiarski, który bardzo interesująco opowiedział o swojej edukacji i wykonywanym zawodzie. Dziękujemy :)
Poznajemy ciekawe zawody
8 stycznia 2023 r. na doradztwie zawodowym w kl. VII gościł st. kpt. Andrzej Pietrzykowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, który przedstawił młodzieży swoją ścieżkę edukacji oraz przekazał informacje o pracy w szeregach służb mundurowych, m.in straży pożarnej.
VI Wojewódzki Konkurs Plastyczny
ŚWIĄTECZNO - WIGILIJNE spotkanie klasy 2a
W ostatni przedświąteczny dzień uczniowie wraz z Dyrekcją Szkoły, wychowawczynią i rodzicami zasiedli do klasowego wigilijnego stołu, by przybliżyć świąteczne tradycje - podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia, zaśpiewać kolędy.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie