Od kwietnia do czerwca odbywały się zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Dzieci z klas: IVb i Va uczestniczyły w zajęciach w ramach Treningu Zastępowania Agresji z wykorzystaniem okularów class VR. Uczniowie trenując radzenie sobie ze złością uczyli się wyciszać i relaksować poprzez przyjemne wyobrażenia i obcowanie z naturą - słuchanie szumu morskich fal na zdalnej plaży, szmeru leśnego strumienia, oglądanie nocnego nieba nad Australią i Wyspami Kanaryjskimi, świetlików w zachodzie słońca, zorzy polarnej nad lodowcem. Dzieci skupiały swoje myśli i niwelowały napięcie w tunelu światła przy kojącej muzyce. Odwiedziły także pokój emocji, czyli bezpieczne miejsce, w którym mogły uregulować swoje emocje i ćwiczyć samoopiekę. Dzięki obrazom i dźwiękom wzmocniły zdolność zdrowego zarządzania swoimi emocjami, zwłaszcza radzenia sobie z napięciem.
W klasie II b odbyły się zajęcia o tematyce „W królestwie owadów” i „Podróże małe i duże” z wykorzystaniem okularów VR . Uczniowie odbyli wirtualny spacer po łąkach i lasach w poszukiwaniu owadów z różnych zakątków świata oraz wyprawę po kontynentach. Podziwiali najciekawsze miejsca.
Na zajęciachz edukacji przyrodniczej w klasie III b realizowano temat: Zagrożenia ze strony środowiska naturalnego”Podróżując po wirtualnym świecie, dzieci dowiedziały się, jakie szkody mogą wyrządzić klęski żywiołowe. Miały okazję zobaczyć krajobraz po przejściu huraganu oraz zagrożenia, jakie niosą katastrofy naturalne dla środowiska i życia człowieka.
Klasa I a w ramach zajęćz edukacji przyrodniczej omawiała temat:„Jak przygotować się do uprawiania sportu?”Uczniowie zapoznali się z dyscyplinami sportowymi - drużynowymi i indywidualnymi. Rozpoznawali sporty zimowe i letnie. Klasa korzystała z innowacyjnej możliwość - wirtualnych wycieczek.
Na lekcjach biologii uczniowie klasy VIa korzystając także z okularów VR mieli okazję poznać przedstawicieli gromady gadów. Odbyli bezpieczne,wirtualne wycieczki po obszarach, w których można spotkać jaszczurki, krokodyle, węże i żółwie.
Na zajęciach rewalidacji uczeń klasy VIa miał okazję poznać świat, który zwykle jest niewidzialny gołym okiem. Obserwował mikroorganizmy oraz struktury biologiczne komórek przy użyciu mikroskopu cyfrowego.
Z wykorzystaniem pozyskanych w programie pomocy multimedialnych powstała relacja filmowa z wycieczki klasy VIIa do Lublina. Wyjazd wszystkich uczniów był finansowany przez Fundację PGE w ramach nagrody za zwycięstwo Wiktora Czarneckiego w konkursie plastycznym Spotkania ze sztuką.