W piątek 17 stycznia w naszej szkole gościło kino sferyczne. Na hali sportowej został ustawiony namiot, w którym wyświetlano seans „ Magiczny globus”, „Jak powstało życie”. Uczniowie z klas I-VIII mieli okazję obejrzeć filmy wewnątrz kopuły. Kino sferyczne to nowoczesna forma kształcenia. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity obraz. Podczas seansu w kopule dzieci leżały na poduszkach, a nad nimi prezentowany był obraz panoramiczny. Dzięki technologii 360 stopni poczuli się, jakby naprawdę byli w kosmosie czy w głębinach lasu. Trójwymiarowa przestrzeń i efekty dźwiękowe przeniosły ich w zupełnie inny świat! Przestrzeń kosmiczna, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający obraz tworzyły realistyczne widowisko!
Projekcja wyzwoliła wiele pozytywnych emocji zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.
KINO SFERYCZNE
Fotorelacja z wyjazdu do teatru
Wycieczka klas V i IVB do Teatru Powszechnego w Radomiu na spektakl „Tajemniczy ogród”.
KOCHAMY WAS !
16 stycznia 2025 roku odbyła się w naszej szkole piękna uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie klas trzecich pod kierunkiem pani Ewy Karwackiej i pani Teresy Wiktorowicz przygotowali program artystyczny pt. „Kochamy Was!”. Dzieci, wierszami, piosenkami
i upominkami wyraziły podziękowanie babciom i dziadkom za miłość, opiekę, troskę i wsparcie. Do życzeń dołączył się również dyrektor szkoły Tomasz Neyman. Uśmiech i wzruszenie na twarzach naszych miłych gości dowodzi, że takie wspólne chwile i spotkania są bardzo ważne.
BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZYMY 100 LAT !!!
Piątek pod znakiem doradztwa zawodowego
10 stycznia do uczniów klas 8 przyjechały pracownice Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Św. p. Agnieszka Chuchała i p. Anna Bugajska,
by przeprowadzić z naszą młodzieżą warsztaty zawodoznawcze. Uczniowie mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat interesujących ich zawodów, rozwiązać kwestionariusz predyspozycji zawodowych, dowiedzieli się jak planować swoją przyszłość. Doradczynie wskazały również najlepiej rozwijające się branże oraz zawody przyszłości.Tego dnia naszą placówkę odwiedziła również p. Kinga Ostatek, absolwentka szkoły, mama naszej uczennicy Zosi i nauczycielka logistyki, która przedstawiła swoją ścieżkę edukacyjną, nauczany przez siebie przedmiot oraz ofertę Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu Św., gdzie na co dzień pracuje.
Dziękujemy za interesujące spotkania i liczymy na dalszą współpracę.
KONKURSY ZAWODOZNAWCZE ROZSTRZYGNIĘTE
W grudniu uczniowie brali udział w dwóch wewnątrzszkolnych konkursach tzw. „zawodoznawczych” zorganizowanych przez doradcę zawodowego i pedagoga szkolnego.
Dzieci z klas I – III oraz IV – VI licznie uczestniczyły w konkursie plastycznym pod hasłem „Zawody moich rodziców”. Celem tego konkursu było przybliżenie im wiadomości na temat miejsca pracy rodziców oraz uświadomienie znaczenia pracy dla człowieka. Do organizatorów wpłynęło wiele pomysłowych i starannie wykonanych prac. Okazało się, że zawodowy rodziców naszych uczniów są naprawdę bardzo różnorodne – sprzedawców, hutników, kosmetyczek, lekarzy, bibliotekarzy, żołnierzy, mechaników samochodowych, projektantów mody, rolników, tatuażystów, księgowych itd. Jury ostatecznie nagrodziło kilka najlepszych prac. W kategorii klas I – III I miejsce uzyskał Aleksander Kędziora z klasy I „b”, II miejsce otrzymała Agata Duda z klasy I „a”, zaś III miejsce zajęła Laura Fundowicz z klasy II „b”. Wyróżnienia otrzymali: Nikola Starzomska i Nataniel Starzomski z klasy II „a”. W kategorii klas IV – VI I miejsce zajął Maksymilian Kamiński z klasy IV „a”, II miejsce uzyskał Aleksander Wójtowicz z klasy IV „a”, III miejsce przypadło Piotrowi Kędziorze z klasy V „a”. Wyróżnienia otrzymali: Sandra Wilczak z klasy V „b” i Kacper Łupisz z klasy IV „a”.
Z kolei młodzież z klas VII – VIII brała udział w konkursie multimedialnym – na prezentację komputerową pod hasłem „Mój wymarzony zawód”. Celem tego konkursu było rozwijanie umiejętności planowania przez uczniów swojej przyszłości zawodowej oraz prezentacja wybranego przez siebie zawodu z uwzględnieniem opisu wybranego zawodu i wykonywanych czynności, miejsca i warunków pracy, predyspozycji, jakie powinien posiadać kandydat do zawodu i ścieżki edukacyjnej wiodącej do zdobycia wybranej profesji. Zadanie było trudne, jednak wiele osób znakomicie sobie z nim poradziło tworząc ciekawe i wartościowe merytorycznie prezentacje. Jury nagrodziło następujące osoby:
I miejsce - Maria Wojtkiewicz z klasy VII „a”
II miejsce – Maja Brodnicka z klasy VIII „b”
III miejsce – Tola Cielecka z klasy VIII „a”
Wyróżnienia: Zuzanna Pastuszka z klasy VII „b”
Kamila Duszak z klasy VII „b”.
Gratulujemy zwycięzcom. Nagrody dla nich zostały ufundowane przez Dyrekcję naszej szkoły.
Warsztaty
Warsztaty z doradztwa zawodowego odbyły się również dla klas VII. We wtorek młodzież spotkała się z p. A. Chuchałą i p. A. Bugajską z PUP w Ostrowcu Św., a w środę w klasie VII a gościła p. K. Ostatek z Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Dziękujemy za współpracę i ciekawe spotkania!
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
W dniu 8 stycznia 2025 roku w naszej szkole odbył się apel, w czasie którego Pan Dyrektor Tomasz Neyman poinformował społeczność szkolną o ważnych wydarzeniach w życiu szkoły. Pan Dyrektor wręczył pierwszoklasistom książki w ramach projektu Instytutu Książki "Mała książka - wielki człowiek". Wręczono też upominki za udział uczniów w konkursie Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie - "Ozdoba choinkowa".
KAMPANIA "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK" W NASZEJ SZKOLE.
„Mała książka – wielki człowiek” to kampania Instytutu Książki, której głównym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Obejmuje on swoimi działaniami dzieci w trzech grupach wiekowych, a także ich rodziców, dziadków i opiekunów, podkreślając rolę i wartość czytania międzypokoleniowego.
8 stycznia 2025 roku uczniowie klas I otrzymali przekazane przez Instytut Książki Wyprawki Czytelnicze, które uroczyście wręczył dyrektor szkoły Pan Tomasz Neyman. Dzieci zostały obdarowane książką „Wnuczka antykwariusza” – autorstwa cenionej pisarki Justyny Bednarek, opatrzoną ilustracjami wybitnej artystki Emilii Dziubak, natomiast rodzice broszurą „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – zawierającą informacje o korzyściach wynikających ze wspólnej rodzinnej lektury, porady, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiór rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.
PIERWSZOKLASIŚCI SERDECZNIE DZIĘKUJĄ ZA PRZEKAZANE WYPRAWKI.
"OZDOBA CHOINKOWA".
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie na "Ozdobę choinkową" organizowanym przez Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.
W kategorii klas I - IV:
II miejsce - Małek Krzysztof,
III miejsce - Fundowicz Laura.
W kategorii klas V - VIII:
I miejsce - Olszewski Marcel,
II miejsce - Wójcik Julia,
III miejsce - Stąporek Franciszek.
Wyróżnienie otrzymali:
1. Iza Sala,
2. Wiktor Czarnecki,
3. Amelia Dębniak,
4. Kacper Paszyński,
5. Piotr Kędziora,
6. Weronika Rdzonek,
7. Agnieszka Stachera,
8. Olaf Relikowski,
9. Gabrysia Wisowska,
10. Nikola Malczyk,
11. Piotr Myśliwski,
12. Natalia Chmielecka,
13. Magdalena Bendur,
14. Anna Pięta,
15. Wojciech Chmielecki,
16. Iga Kasprzyk,
17. Aleksander Kędziora,
18. Igor Magiera,
19. Filip Sternik,
20. Olek Wójtowicz.
ZWYCIĘZCOM I WYRÓŻNIONYM UCZNIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY.
RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr1 im. Krzysztofa Szydłowieckiego cyklicznie biorą udział w zajęciach, które przygotowują dzieci do przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia poszkodowanego. Uczniowie uczą się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, zadbać o bezpieczeństwo własne oraz wezwać pomoc.
OGŁOSZENIE
Od 7 stycznia 2025 roku zmienia się rozkład jazdy autobusu szkolnego na trasie Trębanów - Ćmielów - Trębanów przez Glinkę, Jastków. Pozostałe trasy i rzkłady zostają bez zmian.
Aktywna Szkoła – sprzęt sportowy dla szkoły
„JASEŁKA SZKOLNE – BÓG SIĘ RODZI”.
Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku przepełniony ciepłem, radością i miłością, to także okazja do wspólnego kolędowania. W dniu 20 grudnia 2024 roku w naszej szkole odbyło się przedświąteczne spotkanie społeczności szkolnej, Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i pracowników szkoły. Poprzez śpiew kolęd uczniowie przenieśli nas w radosną atmosferę świąt. Była to doskonała okazja do wspólnego przeżywania kolejnych urodzin Jezusa. Świąteczna dekoracja oraz zaprezentowany program wprowadził uczestników spotkania w szczególny nastrój.
Na zakończenie Pan Dyrektor Szkoły Tomasz Neyman podziękował artystom i ich opiekunom za przygotowany program bożonarodzeniowy oraz złożył życzenia świąteczne.
ŚWIĄTECZNO - WIGILIJNE SPOTKANIE
W ostatni przedświąteczny dzień uczniowie wraz z Dyrekcją Szkoły, wychowawcami i rodzicami zasiedli do wigilijnego stołu, by przybliżyć świąteczne tradycje - podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia, zaśpiewać kolędy.
ILUMINACJE ŚWIĄTECZNE NA PORCELANOWYM RYNKU W ĆMIELOWIE - ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ.
Wykorzystane zostały zdjęcia zrobione aparatem fotograficznym z projektu: "Laboratorium Przyszłości". Zrobili je uczniowie z klasy VI a w czasie zajęć lekcyjnych.
KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
W dniu 20 grudnia 2024 roku w przedświątecznej atmosferze odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego „Kartka Bożonarodzeniowa” . Organizatorami konkursu były wychowawczynie klas I – III.
Główny cel to propagowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.
Jury w składzie: Teresa Wiktorowicz, Jolanta Kozak i Ewa Pernak dokonało oceny prac biorąc pod uwagę:
- samodzielność wykonanej pracy,
- pomysłowość, estetykę wykonania,
- stopień nawiązania do tradycji.
Wyniki Konkursu:
I miejsce: Ignacy Szafrański III b,
Lilianna Andryka II b.
II miejsce: Stachera Agnieszka III b,
Duda Agata I a.
III miejsce: Chmielecka Natalia I b,
Dziewiecka Michalina II a.
Wyróżnienia: Stąporek Maria I a
Karashchuk Marianna III a,
Gralak Jan II b,
Rdzonek Weronika I a,
Pysera Filip II a,
Religa Nadia III a.
LAUREACI OTRZYMALI PAMIĄTKOWE DYPLOMY I UPOMINKI.
GRATULUJEMY!
KLASOWY KONKURS KOLĘD
20 grudnia w klasie IA odbył się Klasowy Konkurs Kolęd. Celem konkursu było: podtrzymanie polskiej tradycji śpiewania kolęd, odkrywanie i rozwijanie talentów muzycznych oraz integrowanie uczniów. Soliści zaprezentowali z pamięci i na żywo jedną kolędę lub pastorałkę polską. Komisja konkursowa oceniała prezentujących się wykonawców pod względem: doboru repertuaru, znajomości tekstu utworu, poziomu muzycznego występu i ogólnego wyrazu artystycznego. Spośród wszystkich uczestników wyłoniła następujących laureatów :
I miejsce: Klara Cebula i Maria Stąporek
II miejsce: Natalia Szbelska
III miejsce: Weronika Rdzonek i Emilia Osmęda.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie