• Z ekologią za pan brat. "Cuda z makulatury" - praca plastyczna (prace plastyczne również z kolorowych gazet czy też ulotek).
          • Z ekologią za pan brat. "Cuda z makulatury" - praca plastyczna (prace plastyczne również z kolorowych gazet czy też ulotek).

          • Grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w ekologicznej akcji zbierania śmieci z terenów zielonych i pasa przydrożnego w okolicach rzeki Kamiennej. Młodzież dbając o własne najbliższe środowisko naturalne wybrała się w okolice swojej szkoły, aby tam porządkować teren oczyszczając go ze śmieci. Wolontariusze nie tylko zebrali nieczystości, ale też uczyli się  prawidłowej ich segregacji. Akcja nieprzypadkowo odbyła się w miesiącu kwietniu. 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest bowiem Dzień Ziemi, gdy wszyscy przypominamy sobie, że mamy tylko jedną planetę, o którą musimy należycie dbać, która  jest naszym domem. Aby przedłużyć działania na rzecz środowiska młodzież otrzymała nasiona roślin miododajnych i zobowiązała się do zasiania ich w swoich przydomowych ogródkach i pielęgnacji przez cały dalszy ich wzrost. Dbać o przyrodę powinniśmy bowiem ciągle, nie tylko od święta.

            Akcja zorganizowana zostaław ramach operacji własnej „Lokalne Centra Wolontariatu” realizowanej z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju ObszarówWiejskich:Europa inwestująca w obszary wiejskie.PROW na lata 2014- 2020” przez Stowarzyszenie LGD „Krzemienny Krąg”

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „POSIŁKI ZDROWE ZAWSZE SĄ KOLOROWE”

          • W marcu uczniowie z klas IV – VIII uczestniczyli w wewnątrzszkolnym profilaktycznym konkursie fotograficznym pod hasłem „Posiłki zdrowie zawsze są kolorowe”. Konkurs polegał na wykonaniu fotografii zdrowego posiłku, który swoim wyglądem (kolorami, układem i kompozycją warzywną lub owocową)  zachęcał  do właściwego odżywiania się. Zorganizowany został w ramach wdrażania programu #Szkoła Promująca Zdrowie.  Do organizatorów wpłynęło wiele kolorowych zdjęć smacznych i zdrowych posiłków. Ostatecznie jury wybrało najlepsze prace:

            I miejsce – Oskar Szymczyk z klasy IV „a”

            II miejsce – Lena Relikowska z klasy V „a”

            III miejsce – Marcel Olszewski z klasy V „a’

            Wyróżnienie otrzymali:

            Krzysztof Szczepański z klasy V „a”

            Klaudia Szczepańska z klasy VII „a”.

            Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • Na przełomie miesięcy: luty - marzec odbyły się zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach  projektu Laboratoria Przyszłości.

            W lutym uczniowie klas VII wzięli udział w zajęciach z plastyki dotyczących surrealizmu. Po zapoznaniu się z założeniami i twórczością przedstawicieli tego stylu w sztuce wykonali propozycje własnego spojrzenia na surrealizm. Z przygotowanych  autoportretów zatytułowanych : „Jestem, jaki jestem” powstała interesująca galeria prac.

            Uczniowie klasy I b uczestniczyli w lekcji z wykorzystaniem sprzętu z Laboratorium Przyszłości.  Zapoznali się z pracą drukarki 3D. Dowiedzieli się jakie możliwości daje nam druk trójwymiarowy.

            Uczniowie klasy IVA realizując temat Kid’s London, czyli Londyn dla dzieci, mieli okazję wziąć udział w zajęciach z wykorzystaniem okularów VR. Podczas lekcji dzieci odbyły wirtualny spacer po Londynie podziwiając różne atrakcje tego miasta, w tym: London Eye, British Natural History Museum, The Globe Theatre, Buckingham Palace, Hyde Park czy stadion olimpijski. Trójwymiarowe obiekty przybliżyły uczniom tę stolicę europejską i dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

            Podczas zajęć rewalidacyjnych uczeń rozwiązywał różne ciekawe ćwiczenia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Tym razem pracowaliśmy z użyciem monitora dotykowego LED Full HD zintegrowanego z blatem biurka nauczyciela,który mamy zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

            Grupa dziewcząt brała udział w lekcji języka angielskiego: „American NationalParks - Parki Narodowe w Ameryce.” Uczennice poznawały: gejzery, gorące źródła, kaniony, jaskinie, lodowce i szczyty gór - unikatowe cechy parków: Yellowstone, Glacier, Yosemite oraz Wielkiego Kanionu Kolorado. Dzięki wykorzystaniu gogli VR mogły odkrywać niesamowitą i zróżnicowaną przyrodę USA.

            Trzy uczennice z klasy VII b w ramach dodatkowych zajęć z języka polskiego uczestniczyły w lekcji z użyciem  okularów VR. Dziewczęta odbyły wirtualny spacer po stolicy naszego kraju, podziwiając piękno Warszawy. Następnie wspólnie napisały opis wybranego miejsca, które najbardziej zapadło im w pamięci.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie
      • (+15)8616020
      • Ćmielów, ul. Długa 164, 27-440 Poland
      • https://sp1cmielow.edupage.org
      • Administrator strony Beata Mazur - beatajmaz@wp.pl
      • bip: sp1cmielow.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych