• Konkurs „Bez Korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”

• Archiwum Państwowe w Kielcach ogłosiło, że 25 maja odbyły się obrady wojewódzkiej komisji konkursowej konkursu „Bez Korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”, która jednomyślnie wyłoniła trzy najlepsze prace. Finalistką konkursu została  Roksana Sosnowska uczennica klasy VI.
            Cyfrowe drzewo genealogiczne Roksany zostało zakwalifikowane do konkursu na szczeblu ogólnopolskim.

Konkurs został zorganizowany przez Ministra Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe. Przedmiotem konkursu było przygotowanie projektu edukacyjnego z elementami pracy badawczej na temat genealogii rodziny ucznia, przedstawionego w formie drzewa genealogicznego rodziny, opracowanego na podstawie m.in. rozmów (wywiadów) z rodziną, kwerendy w archiwum rodzinnym. Praca powstała pod opieką wychowawcy klasy VI Moniki Miklewicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Roksanie

• Z WIZYTĄ W ZOO

• 3 czerwca 2022 r. uczniowie klas II a, wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego „Leśne Zacisze”, które mieści się w miejscowości Lisów. Obszar jakim dysponuje ZOO to 14 h. Podczas wycieczki dzieci poznały wiele ciekawych zwierząt - niemal czterdzieści gatunków ssaków, między innymi surykatki, zebry, serwale, lemury, wielbłądy, ciekawskie pieski preriowe, a także trzydzieści siedem gatunków ptaków z pięknymi pawiami na czele, które przechadzały się dumnie wśród zwiedzających. Atrakcją Leśnego Zacisza jest mieszkaniec ogrodu - lew afrykański. Przyglądanie się zachowaniu różnych zwierząt wywoływało u dzieci zachwyt i budziło wiele pozytywnych emocji. Dużo radości sprawił naszym uczniom pobyt na placu zabaw, który zachęcał do zabawy na torach przeszkód, huśtawkach, zjeżdżalniach oraz poleniuchowania na kolorowych hamakach. Wycieczka była bardzo ciekawa, zdobyliśmy nową wiedzę i doskonale się bawiliśmy.

• Wycieczka edukacyjna do Krzemionek

• Dnia 2 czerwca 2022 roku, w czwartek, 32 uczniów z klas pierwszych było na wycieczce edukacyjnej w Krzemionkach Opatowskich.Znajduje się tam największy na świecie kompleks kopalń krzemienia pasiastego.
            U czniowie zwiedzili kopalnię, zobaczyli wioskę z epoki neolitu, sprzed 4 tysięcy lat, mogli poznać prehistoryczne sposoby wyrobu narzędzi i broni. Obejrzeli również bardzo nowoczesną ekspozycję historyczno-geologiczno-przyrodniczą w nowym pawilonie wystawowym.
            Następnie dokonali zakupu pamiątek i zadowoleni wrócili do szkoły.

• Świętowania ciąg dalszy!

• Dzień Dziecka i atrakcje z nim związane w naszej szkole nie kończą się tak szybko, bowiem Samorząd Uczniowski ogłosił 3 czerwca DNIEM BEZ PLECAKA.  Nasi uczniowie popisali się  wyjątkową fantazją i  zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Dostrzegliśmy  sklepowe wózki, kosze na zakupy, walizki i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić! Brawa za kreatywność!!!

• Dni Otwarte w Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej - Curie w Ożarowie

• 2 czerwca nasi ósmoklasiści zostali zaproszeni przez Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej - Curie w Ożarowie. Mieli okazję zwiedzić szkołę i  zapoznać się z  ofertą edukacyjno-zawodową placówki. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, gronu pedagogicznemu i całej społeczności uczniowskiej za zaproszenie, przyjazną atmosferę i mile spędzony czas!

• Piknik klas VII

• Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasy VII uczestniczyły w pikniku. Dziewczynki i chłopcy zagrali mecze piłki nożnej na boisku Przepaść. Było miło i wesoło. Uczniowie wrócili ze śpiewem na ustach!

• WOLONTARIUSZE W RADIO REKORD

• 19 maja aktywni przedstawiciele naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu – Zofia Adamczyk, Anna Pękalska i Dorian Dróżdż   wraz z zaprzyjaźnionym Kołem Wolontariatu z PSP w Brzóstowej uczestniczyli w audycji Radio Rekord. Wolontariusze  opowiadali o szerokiej i różnorodnej działalności Klubu, o najciekawszych akcjach i satysfakcji wynikającej z możliwości niesienia pomocy innym ludziom oraz bezdomnym zwierzętom.