Kolejna odsłona z realizacji programu rządowego „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole. W listopadzie odbyły się lekcje z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia jakim jest drukarka 3D 🖨. Uczniowie zapoznali się z bibliotekami gotowych projektów oraz programem, który pozwala na przygotowanie takiego projektu do druku. Ważnym elementem zajęć było przygotowanie drukarki według podanej instrukcji, w tym kalibracji. Na zajęciach dzieci drukowały zakładkę do książki oraz elementy odblaskowe do pokazu mody.
Również w tym miesiącu uczniowie naszej szkoły w ramach konkursu profilaktycznego „Odblaskowy pokaz mody” nagrali film 🎬 promujący podniesienie bezpieczeństwa na drodze. Do nagrania filmu wykorzystano sprzęt fotograficzny 📸🎥 i sprzęt do nagrywania dźwięku 🎤 zakupiony w ramach projektu MEiN „Laboratoria Przyszłości. Uczniowie przygotowując i nagrywając pokaz poczuli się jak prawdziwi filmowcy. Był film, sesja fotograficzna, śmiech i dobra zabawa 😀👍🤩.
#LaboratoriaPrzyszlosci
#LaboratoriaPrzyszłości
@Laboratoria Przyszłości
#LaboratoriaPrzyszłości – ciąg dalszy - listopad
Regionalna Poetka Pani Justyna Barańska w naszej szkole
Poezja jest sztuką słowa. Ale by móc z przekonaniem powiedzieć za Anną Kamieńską „Odnajdujemy
w poezji coś z prawdy własnego serca”, czy za księdzem Janem Twardowskim „Wiersze to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka – i do samego siebie”, trzeba z nimi obcować już
od najwcześniejszych lat i wciąż na nowo odkrywać w nich coś pięknego.29 listopada w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie z regionalną poetką Panią Justyną Barańską, która swoje myśli przechowuje w strofach wierszy pisanych ręką lekką i mądrą, która kreśli codzienność pełną niezwyczajnych zjawisk. Autorka tomiku wierszy „Pod jednym niebem” oraz tomiku „Przemilczeć pustkę”. Swoje utwory publikuje również na Facebooku w grupach poetyckich.
Jej wiersze ukazały się w wielu antologiach: m.in. „ W deszczu metafory…”, „W zwierciadle ciszy…”,
w Antologii grupy „Peron Literacki”, „Antologii wiosennej” oraz „Antologii letniej” Grupy Poetyckiej Ogród Poetów.Spotkanie przygotowali uczniowie klasy IV, V, VIIIa oraz VIIIb wraz z opiekunkami. Recytowali oni wiersze p. Justyny Barańskiej oraz czuwali nad przebiegiem poranka poezji. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań, które w większości dotyczyły pracy twórczej i czerpania inspiracji. Na zakończenie spotkania poetka przyjęła serdeczne podziękowania za przybycie i zaprezentowanie swojej bogatej twórczości.
Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera, a poezja p. Justyny Barańskiej zachwyciła, wzruszyła
i skłoniła do refleksji.
Bezpieczeństwo na wsi!
Dnia 30.11.2022 r. odbyło się szkolenie dla pierwszaków na temat bezpieczeństwa na wsi.
Dzieci poznały zasady bezpiecznego przebywania w gospodarstwie rolnym.
Andrzejki – dawna tradycja.
,,Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.
29 listopada w klasach I-III odbyła się długo wyczekiwana impreza andrzejkowa. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.
JA I MOJE 19 DNI
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu literackiego pod hasłem „Ja i moje 19 dni” zorganizowanego przez Fundację po DRUGIE w ramach kampanii społecznej „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Celem konkursu było promowanie wiedzy i zachowań z zakresu przeciwdziałania przemocy. Dwie prace naszych uczniów przeszły szkolny etap konkursu i zostały przesłane do organizatorów. Docenione zostały wiersze dwojga naszych uczniów - Marii Wojtkiewicz z klasy V „a” pt. „ Wiara w lepszy świat”, Joshuy McDonalda z klasy V „a” pt. „Emocje”. Prace te w poetyckich słowach przedstawiały odczucia autorów, ich emocje, refleksje na temat Kampanii 19 dni oraz problemu przez nią poruszanego, czyli przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży.
Wkrótce Fundacja po DRUGIE opublikuje wiersze na swoim Facebooku. Wszyscy będziemy mieli możliwość głosowania na najlepsze wiersze konkursowe. Wygra wiersz z największą ilością reakcji – polubień. Głosowanie będzie trwało do dnia 21.12.2022 roku na profilu facebookowym https://www.facebook.com/19dni/. Zachęcamy wszystkich do śledzenia głosowania i dawania lajków naszym uczniom.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie