• Drodzy Uczniowie:)

• Z okazji Dnia Dziecka z całego serca życzymy wszystkim - tym dużym i małym spełnienia marzeń, wielu sukcesów, rozwijania pasji i talentów, niesamowitych przygód oraz samych słonecznych i szczęśliwych dni w gronie prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

• ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA W NASZEJ SZKOLE

• 31 maja przypada Światowy Dzień Bez Papierosa. Święto to zostało ustanowione przez WHO w 1987 roku. Jego celem jest zwrócenie uwagi na powszechny problem uzależnienia i na negatywne skutki zdrowotne palenia papierosów.

W maju w naszej szkole została przeprowadzona akcja profilaktyczna koordynowana przez szkolną sekcję PCK i pedagoga szkolnego związana z obchodami Światowego Dnia Bez Tytoniu. Uczniowie klas starszych  pracowali nad przygotowaniem plastycznych prac konkursowych na temat „Nie bądź śmieszny- nie pal!”.  Uczestnicy konkursu w pomysłowy sposób wykazywali, że palenie papierosów nie jest już modne i  przedstawiali jego groźne skutki zdrowotne. W przygotowanych pracach widoczna była także myśl, że jest pełno wartościowych sposobów spędzania czasu wolnego, używki nie są do tego potrzebne.  W konkursie I miejsce zajęli: Oliwia Dzwonek z klasy VIII „b” oraz Wiktor Czarnecki z klasy VI „a”. II miejsce przypadło Nicoli Skotniczny i Filipowi Różalskiemu z klasy VII „a”. III miejsce zajęła Maja Brodnicka z klasy VI „b”. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Pastuszka z klasy V „a” i Szymon Bobek z klasy VII „a”.

Uczniowie z klasy V „a” podjęli się wykonania jeszcze innego zadania – wzięli udział w maratonie pisania listów. Akcja została przeprowadzona pod hasłem „Rzuć palenie – zdrowie najważniejsze”. Uczestnicy przygotowywali listy, dzięki którym przekonywali palących członków swojej rodziny (rodziców, dziadków, ciocie, wujów, kuzynów, starsze dorosłe rodzeństwo) do porzucenia nałogu. Przytoczyli rzeczowe argumenty świadczące o szkodliwości wdychania dymu papierosowego, w tym dla osoby niepalącej. W dniu 31 maja przekazali swoje listy adresatom. Listy miały za zadanie realnie pomóc członkom rodzin w podjęciu decyzji o zaprzestaniu palenia i dbanie o swoje zdrowie.

Mamy nadzieję, że dzięki  realizacji takich działań przyczynimy się do świadomej odmowy sięgnięcia po pierwszego papierosa przez naszą młodzież i zachęcimy dorosłych członków rodzin do rzucenia nałogu.