W klasie III a odbyła się ciekawa lekcja historii na temat: „Rocznica wybuchu II wojny światowej”.
Serdeczne podziękowania dla pana Dariusza Urbańskiego na merytoryczne i interesujące wprowadzenie dzieci w trudny temat II wojny światowej.
W klasie III a odbyła się ciekawa lekcja historii na temat: „Rocznica wybuchu II wojny światowej”.
Serdeczne podziękowania dla pana Dariusza Urbańskiego na merytoryczne i interesujące wprowadzenie dzieci w trudny temat II wojny światowej.
W dniu 13 maja 2021r. uczniowie klas siódmych i ósmych brali udział w konkursie na temat języków obcych organizowanym przez Centrum Kształcenia Językowego The Point. Z powodu panującej pandemii konkurs odbywał się online na platformie Teams.
Uczniowie uczestniczyli w prelekcji dotyczącej korzyści wynikających z posiadania kompetencji językowych, a następnie rozwiązywali Mini Quiz w oparciu o prezentację lektora. Laureatem konkursu został Bartosz Adamczyk, uczeń klasy VIIIA, który uzyskał najwięcej punktów i rozwiązał Quiz w najkrótszym czasie.
Gratulujemy!!!
1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Jak co roku dzieci z klas pierwszych przystąpiły do realizacji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka", który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawy bezpieczeństwa najmłodszych.
Pierwszy okres nauki w szkole i w nowym środowisku to bardzo ważny etap w życiu dzieci. Pierwszoklasiści wkraczają w zupełnie nowy, obcy świat, którego dopiero muszą się nauczyć. Należy pokazywać dzieciom jak, podczas codziennych aktywności dbać o swoje oraz kolegów bezpieczeństwo: podczas drogi do szkoły, wycieczek, w szkole, w domu czy w czasie zabawy...
Już w pierwszych dniach nauki zostały przeprowadzone zajęcia na temat bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, w miejscach do tego przeznaczonych. Dzieci poznały również podstawowe zasady ruchu drogowego. Następnie pierwszoklasiści udali się na spacer, aby sprawdzić swoją wiedzę w praktyce.
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach i zobowiązało nas do następujących działań:
- upowszechnienia wśród uczniów i ich rodziców informacji dotyczących akcji szczepień,
- organizowania zajęć z wychowawcą dla uczniów oraz spotkań z rodzicami o charakterze informacyjno- edukacyjnym,
- zebrania od rodziców deklaracji dotyczących udziału dziecka w szczepieniu (oraz ewentualnie dodatkowych osób: członków rodziny ucznia).
Gorąco zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w poniższych linkach.
W przypadku zainteresowania szczepieniem dziecka prosimy o składanie uzupełnionej deklaracji do wychowawców. Papierową wersję takiej deklaracji otrzymają uczniowie.
Dodatkowe informacje będą przekazywane Państwu na wrześniowym spotkaniu z rodzicami.
Dyrektor szkoły
Izabela Praga
https://www.gov.pl/attachment/b9255ef7-1094-484d-8db6-7a8a0465b60a
https://www.gov.pl/attachment/96e6206c-ce37-45f8-a2d0-4b72d77bbf04
https://www.gov.pl/attachment/2541e31b-7348-4976-b632-50f4bdfd303d
https://www.gov.pl/attachment/21d74a45-cfbb-419f-9ce6-eee60cf7a86c
https://www.gov.pl/attachment/90c7e0f3-2f59-4aed-9fc9-7ae46b9be7d6
Informujemy, że w budynku Przychodni Vivamed na ul. Kilińskiego 28 w Starachowicach został uruchomiony Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży (I poziom referencyjny). Ośrodek oferuje wsparcie zespołu psychologów i psychoterapeutów dla dzieci i młodzieży do 18 r. ż lub 21 r.ż. (w przypadku kontynuowania nauki w szkole ponadpodstawowej) oraz ich rodziców – bez skierowania, bezpłatnie, w ramach NFZ. Rejestracja telefoniczna (795 436 876, 784 120 302) czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00.
Oferta Ośrodka skierowana jest do dzieci i młodzieży, które nie wymagają interwencji psychiatry, a:
- odczuwają lek,
- mają problemy emocjonalne i zachowania,
- mają trudności w kontaktach społecznych i w kontaktach
z rówieśnikami,
- są uzależnione od komputera, telefonu, Internetu,
- doświadczają sytuacji kryzysowych oraz problemów rodzinnych,
- doświadczają zaburzeń lekowych, depresyjnych, adaptacyjnych,
- cierpią z powodu zaburzeń odżywiania, objawów
psychosomatycznych,
- są ofiarami przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej.
Zbliża się 1 września, dzień początku nowego roku szkolnego. Rozpoczynamy go w warunkach ciągle trwającej pandemii, która znacząco wpłynęła na nasze życie, również na pracę szkoły. W pierwszym dniu września po raz kolejny nie możemy spotkać się na tradycyjnej, wspólnej inauguracji roku szkolnego. Szczegóły organizacji tego dnia przekazujemy poniżej w osobnym dokumencie.
Jesteśmy przygotowani do nauki stacjonarnej w szkole, ze zmianami organizacyjnymi, które sprawdziły się już w ubiegłym roku szkolnym, ale nie możemy także wykluczyć okresów nauki zdalnej dla części lub nawet wszystkich uczniów. Przyjęte przez szkołę i obowiązujące normy rygoru sanitarnego przedstawiamy Państwu w kolejnym załączonym dokumencie, prosimy o zapoznanie się z jego treścią i realizowanie zawartych tam zasad. Na pewno wszystkim nam zależy, żeby nauka w budynku szkolnym odbywała się w sposób zapewniający bezpieczeństwo. Dwa pierwsze miesiące nowego roku szkolnego wiążą się z jeszcze jednym utrudnieniem pracy szkoły, w tym czasie będzie kontynuowany remont kuchni i stołówki szkolnej, dlatego dzieci nie będą mogły korzystać z dożywiania. Mamy nadzieję, że unowocześniona kuchnia i jadalnia zrekompensuje w pełni tę niedogodność już w listopadzie.
Wszystkim Uczennicom i Uczniom, a szczególnie tym, którzy w tym roku rozpoczynają swoja przygodę z nauką, życzymy, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, by pozyskiwanie wiedzy było fascynującą przygodą, a zdobyte umiejętności umożliwiały osiąganie kolejnych sukcesów.
Rodzicom i Nauczycielom życzymy dobrej współpracy i współdziałania, które zaowocują sukcesami dzieci, przynosząc wiele powodów do zadowolenia.
Z poważaniem
Dyrekcja Szkoły
Izabela Praga
Aneta Szczygieł
Informujemy o zmianach w kursowaniu autobusu dowożącego uczniów na trasie Trębanów Ćmielów oraz odwozów na trasie Drygulec/Wólka Wojnowska- Ćmielów.
UWAGA: W dniu 01.09. na trasie Trębanów- Ćmielów:
– przywóz uczniów o 705 z przystanku w Trębanowie pod Kościół ( nie będzie drugiego kursu o godzinę później)
- odwóz spod szkoły o godz. 1015
11 lipca 2021 r. przedstawiciele społeczności szkolnej wzięli udział w uroczystościach upamiętniających żołnierzy poległych w obławie w Woli Grójeckiej oraz pogrzebie ppor. czasów wojny Tomasza Wójcika. Prochy „Tarzana” spoczęły na ćmielowskim cmentarzu parafialnym, obok mogił jego podkomendnych.
Badania dla milionów Polaków
Od 1 lipca każda osoba, która w tym roku kończy 40 lat i więcej (nie ma górnej granicy wieku) może skorzystać z darmowych badań medycznych w ramach ogólnopolskiego, zdrowotnego projektu „Profilaktyka 40 plus”.
Epidemia koronawirusa wpłynęła na zmianę naszego stylu życia. Nagłe ograniczenie aktywności fizycznej, zła dieta, stres, ograniczenie wizyt u lekarza i badań diagnostycznych zwiększyły ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. By odbudować zdrowie Polaków rozpoczął się duży program badań Profilaktyka 40 PLUS.
Każdy, kto ma 40 lat lub więcej otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych obejmującego od 6 do 12 rodzajów badań.
Trzy pakiety badań
Pakiet badań diagnostycznych dla kobiet zawiera:
Pakiet badań diagnostycznych dla mężczyzn zawiera:
Pakiet wspólny dla kobiet i mężczyzn:
Jak skorzystać z programu?
Aby skorzystać z pakietu badań, pacjent musi wypełnić ankietę, która pozwoli na ocenę czynników ryzyka, umieszczoną w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Wypełnienie ankiety będzie powodować wygenerowanie zlecenia pakietu badań odpowiedniego dla płci oraz czynników ryzyka zidentyfikowanych u danej osoby.
Osoby, które nie korzystają z internetu, nie mają Profilu Zaufanego i nie logują się do IKP mogą skorzystać z pomocy konsultantów programu pod numerem infolinii 22 735 39 53.
Informacja o tym, że dla danego uczestnika programu Profilaktyka 40 PLUS wystawione zostało e-skierowanie na badania, nie wymaga wydrukowania ani pobrania go z Internetowego Konta Pacjenta. Placówka medyczna, która będzie miała umowę z NFZ na prowadzenie badań, pobierze tę informację z systemu informatycznego – wystarczy zgłosić się do niej z dowodem osobistym.
Gdzie wykonać badania?
Lista placówek (wraz z mapką), które wykonują badania znajduje się na stronie PACJENT.GOV.PL - https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/wystaw-sobie-e-skierowanie-na-badania. Ich liczba jest ciągle aktualizowana - podmioty medyczne chętne do wykonywania świadczeń mogą się zgłaszać do NFZ przez cały czas.
„Jutro popłyniemy daleko… pokłonimy się nowym brzegom, odkryjemy nowe zatoki…” to słowa, którymi ósmoklasiści żegnali dyrekcję, swoich wychowawców, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów w dniu 25 czerwca 2021 roku. Przedstawili krótki program artystyczny i w warunkach reżimu sanitarnego odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystość uświetnili swą obecnością Burmistrz Ćmielowa p. Joanna Suska, ksiądz proboszcz Czesław Gumieniak przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Pękalska oraz rodzice.
Pożegnania i podsumowań nadszedł czas. Obecny rok szkolny upłynął w cieniu pandemii, a życie szkolne przeniosło się do uczniowskich i nauczycielskich domów. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli zadania szkoły zostały zrealizowane a dzieci mogły nadal odnosić sukcesy. I tak prymusem naszej szkoły został Kacper Janus z klasy VIIc ze średnią ocen 5,92. Wśród uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce znaleźli się także: Joanna Wójtowicz z klasy VIIIa ze średnią ocen 5, 50, Tola Cielecka z klasy IVa, Maja Brodnicka z klasy IVb, Piotr Sobczak z klasy IVb oraz Nadia Wiśniewska z klasy IVb – wszyscy ze średnią ocen 5,45. Nasi uczniowie mimo ograniczeń spowodowanych pandemią COVID-19 brali udział w wielu konkursach na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym, międzyszkolnym i szkolnym. Zajęli zaszczytne miejsca i wyróżnienia. Godnie reprezentowali naszą szkołę.
Wszystkim uczniom gratulujemy wyników w nauce i życzymy wspaniałego wakacyjnego wypoczynku.
Drodzy Czytelnicy,
oddajemy w Wasze ręce drugi numer specjalny naszej szkolnej gazetki. Prezentujemy tam artykuły dotyczące wydarzeń z tego półrocza. Zachęcamy do lektury i ufamy, że każdy znajdzie tu coś ciekawego. Miłego czytania.
Redakcja Szkolnego NEWSA
Jednym z ostatnich działań Szkolnego Klubu Wolontariatu w tym roku szkolnym jest zorganizowana w szkole zbiórka karmy suchej i mokrej dla bezdomnych zwierząt z naszej gminy. W czerwcu uczniowie planując już zasłużony wakacyjny wypoczynek pomyśleli również o zwierzętach, które wymagają pomocy w okresie letnim. Stąd licznie i bardzo chętnie włączyli się w akcję przynosząc do szkoły różnorodną karmę dla piesków i kociaków. Zebrane dary zostały przekazane pracownikom Samorządowego Zakładu Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie, którzy na terenie zakładu przygarniają i opiekują się bezdomnymi zwierzętami z naszej gminy. Dziękujemy wszystkim uczniom i uczennicom zaangażowanym w taką pomoc.
Powered by aSc EduPage