• PROFILAKTYCZNE SPOTKANIE POŚWIĘCONE AGRESJI

• 30 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyka Pana Marka Szczotkowskiego z zewnętrznej firmy szkoleniowo- edukacyjnej z Myślenic z uczniami  z klas IV – VIII poświęcone agresji. Prowadzący w bardzo konkretny i rzeczowy sposób opisał zmiany w zachowaniu współczesnej młodzieży oraz wskazał przyczyny tych zmian. Szczególna uwaga poświęcona została zachowaniom agresywnym uczniów -  głównie autoagresji i brutalizacji kontaktów międzyludzkich. Profilaktyk uświadomił dzieciom i młodzieży, że głównymi przyczynami takich zachowań jest przeniesienie kontaktów społecznych do sieci, rywalizacja w środowiskach rówieśniczych oraz zanik przyjaźni i odpowiedzialności za grupę, w której się przebywa i realizuje. Prowadzący wskazał uczniom również jak prawidłowo kształtować własną postawę społeczną i właściwie korzystać z Internetu. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie omawianymi problemami, zaś uzyskane wskazówki z pewnością będą mogli wykorzystać podczas codziennego funkcjonowania w szkole i poza nią.

Podobne spotkania odbyły się także w grupie rodziców i nauczycieli.

Sponsorem zajęć i szkoleń była Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Ćmielowie.