• Powiatowy konkurs biologiczno-chemiczny ,,Biologia i chemia gwarantem Twojego zdrowia”

          • 20 kwietnia 2023r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Stanisława Staszica odbyła się IV edycja powiatowego konkursu biologiczno-chemicznego ,,Biologia i chemia gwarantem Twojego zdrowia” pod patronatem Starosty Powiatu Ostrowieckiego – Pani Marzeny Dębniak. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy VIII a:  Karolina Szot, Kamila Wtorkowska, Mikołaj Bzorek, Jakub Kufel oraz Sebastian Religa.

            Wiedzą i umiejętnościami z przedmiotów przyrodniczych wykazał się Sebastian Religa, zdobywając ex aequo II miejsce w konkursie.

            Czekając na ogłoszenie wyników, młodzież miała także okazję wysłuchać prezentacji dotyczącej układu pokarmowego człowieka oraz uczestniczyć w prelekcji dietetyka ,,Porzuć batoniki – stosuj zamienniki”.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

          • MŁODZIEŻ UCZESTNICZYŁA W PROGRAMIE ARCHIPELAG SKARBÓW

          • W dniach 19 i 20 kwietnia 2023 r. uczniowie z najstarszych klas naszej szkoły oraz PSP w Brzóstowej  brali udział w kilkugodzinnych spotkaniach realizujących program profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”. Zajęcia prowadzili trenerzy Fundacji Profilaktyka z Pasją z Warszawy.

            Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniły grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbów, jakimi są głębokie szczęście, trwała miłość i przyjaźń oraz realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Program uczył zdrowego i mądrego stylu życia. Trenerzy zachęcali  młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii. Pokazywali znaczenie szacunku i wzajemnej pomocy w przyjaźni i miłości. Uczyli  jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Uczniowie odkryli, jak ważna w życiu jest realizacja własnych pasji i marzeń oraz dokonywanie właściwych wyborów, które często decydują o życiu młodego człowieka. Realizatorzy przedstawiali groźne aspekty żywiołów seksualności, uczuciowości i agresji, wskazując zarazem konkretne sposoby nauki oswajania tych sił i kierowania nimi. Młodzież uczyła się, jak radzić sobie z „tygrysami”, czyli własnymi słabościami, gniewem i złością. Promowano postawy godne naśladowania poprzez podanie konkretnych osób: sportowców, aktorów, artystów. Przedstawiono również sylwetki znanych ludzi, którym uzależnienia przeszkodziły w realizacji marzeń.

            Warsztaty zostały przeprowadzone w sposób aktywny poprzez wykorzystanie muzyki, filmików, prezentacji multimedialnych i ćwiczeń nagradzanych skarbami.

            Program skierowany był nie tylko do uczniów, ale także  do nauczycieli i rodziców. Doskonale bowiem wspiera dorosłych w przekazywaniu młodzieży wartości. Znajduje się w bazie programów rekomendowanych prowadzonej w ramach systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego.

            Sponsorem realizacji programu w naszej szkole była Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii

          • II MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ „SOUNDS ENGLISH”

          • W dniu 20 kwietnia 2023 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia oraz Miejskim Centrum Kultury przeprowadziła finałowy etap Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „SOUNDS ENGLISH”. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego oraz Starosty Powiatu Marzeny Dębniak.

            Niesamowity występ naszego ucznia Wiktora Czarneckiego z klasy VIA zapewnił mu
            II miejsce. Nasz reprezentant ujął jury brawurowym wykonaniem piosenki zespołu Nirvana „All apologies”.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych scenicznych sukcesów !!!!

          • SWIĘTO CHRZTU POLSKI

          • Święto Chrztu Polski obchodzimy w dniu 14 kwietnia. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego, z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat historii Polski, która uznaje się za początek Państwa Polskiego. Uroczysta akademię z okazji tego święta przygotowali uczniowie klasy czwartej.

          • 13 KWIETNIA. DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ PAMIĘCI NIE DA SIĘ ZGŁADZIĆ!

          • Zbrodnia katyńska - popełniona przez NKWD przez rozstrzelanie wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 obywateli Polski (w tym ponad 10 tys. oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej), na mocy decyzji najwyższych władz ZSRR  / J. Stalina, Ł. Berii /  zawartej w tajnej uchwale  Biura Politycznego KC WKP(b) z 5 marca 1940 roku (tzw. „decyzja katyńska”). Egzekucji ofiar, uznanych za „wrogów władzy sowieckiej”, NKWD dokonywało przez strzał w tył głowy z broni krótkiej.

            Ofiarami zbrodni byli oficerowie, podoficerowie oraz szeregowi Wojska Polskiego, częściowo pochodzący z rezerwy (naukowcy, lekarze, inżynierowie, prawnicy, nauczyciele, urzędnicy państwowi, przedsiębiorcy, przedstawiciele wolnych zawodów), którzy po agresji ZSRR na Polskę, uzgodnionej przez ZSRR z III Rzeszą na podstawie paktu Ribbentrop-Mołotow, zostali po 17 września 1939 roku w różnych okolicznościach rozbrojeni i zatrzymani przez Armię Czerwoną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jako jeńcy wojenni.

            Wśród ofiar tej strasznej zbrodni znaleźli się również mieszkańcy ziemi ćmielowskiej: ppor. Edward Stanisław Dudziński, ppor. Ignacy Krąg, starszy posterunkowy PP Leon Olchowik, przodownik PP Aleksander Nawrocki, starszy przodownik PP Józef Brandys, posterunkowy PP Józef Borowiecki, starszy posterunkowy PP Bronisław Lechowski oraz przodownik PP Julian Martela.

            13 kwietnia 1990 roku władze ZSRR oficjalnie przyznały, że była to „jedna z ciężkich zbrodni stalinizmu”. 

          • NAJMŁODSI PROMUJĄ ZDROWIE

          • W marcu dzieci z klas młodszych pracowały nad przygotowaniem pracy konkursowej na temat „Jedz warzywa i owoce, one mają w sobie moce!”. Wewnątrzszkolny konkurs plastyczny zorganizowany został przez opiekunów Szkolnego Koła PCK oraz pedagoga szkolnego. Miał na celu rozwój świadomości zdrowotnej dzieci poprzez propagowanie zdrowego odżywiania i stylu życia. Polegał na przygotowaniu plakatu ukazującego wartość właściwego odżywiania się, zwłaszcza spożywania owoców i warzyw. Do organizatorów napłynęły liczne, różnorodne i pomysłowe prace.

            Wyniki ogłoszone zostały początkiem kwietnia celem podkreślenia znaczenia obchodzonego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia.  W tym roku towarzyszy mu hasło "Zdrowie dla wszystkich" opracowane przez Światową Organizację Zdrowia. Niewątpliwie zdrowe odżywianie jest podstawą utrzymania zdrowia dla ludzi w każdym wieku, co w swoich pracach przypominali najmłodsi.

            Po szczegółowej analizie złożonych prac jury ogłosiło wyniki:

            I miejsce

            Kacper Pięta – uczeń klasy I a

            II miejsce

            Nataniel Lipiec – uczeń klasy III b

            III miejsce

            Ewa Kowalska – uczennica klasy I a

            Olivier Urbański – uczeń klasy II b

            Klaudia Misztela- uczennica klasy III b

            Wyróżnienia:

            Nikolas Wielgus- uczeń klasy I a

            Jagoda Lubaszewska – uczennica klasy I b

            Zuzanna Borkowska – uczennica klasy I b

            Amelia Dębniak – uczennica klasy III b

            Filip Guzal  – uczeń klasy III b

            Milena Ostatek – uczennica klasy III b

            Emilia Sosnowska  – uczennica klasy III b

            Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

        • ŚWIATECZNE ŻYCZENIA WOLONTARIUSZY
          • ŚWIATECZNE ŻYCZENIA WOLONTARIUSZY

          • Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu ponownie przygotowała świąteczne kartki z życzeniami dla Seniorów z naszej gminy – osób samotnych, często schorowanych. Wolontariusze poświęcili swój wolny czas, włożyli serce i wysiłek, aby przekazać swoją życzliwość osobom starszym, które nie spędzą radosnych, wiosennych świąt Wielkiej Nocy w gronie rodzinnym. Przesyłając szczere życzenia młodzież pragnie, aby nikt w świątecznym czasie nie czuł się opuszczony i samotny.

            Świąteczne kartki dotrą do adresatów dzięki życzliwości i zaangażowaniu  pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Ćmielowie.

            Młodzież przesłała także życzenia uczestnikom Dziennego Domu Senior + oraz innym zaprzyjaźnionym instytucjom, z którymi współpracuje.

          • KONKURS "Pięknie czytamy w świetlicy"

          • W dniu 05.04.2023r. odbył się szkolny konkurs
            "Pięknie czytamy w świetlicy". W konkursie wzięli udział uczniowie klasy czwartej i piątej. Celem konkursu było:
            - popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów;
            - rozwijanie wyobraźni;
            - wzbogacanie słownictwa.
            I miejsce🥇 zajął Joshua McDonald kl. V
            II miejsce 🥈przypadło Milenie Relidze z kl. IV
            III miejsce 🥉zajęła Maja Jasińska z kl.V

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • W marcu uczniowie uczestnicząc w programie rządowym Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości brali udział w zajęciach edukacyjnych w ramach kształcenia zintegrowanego, lekcji języka angielskiego i muzyki, zajęciach bibliotecznych i korekcyjno- kompensacyjnych.

            W klasie I b odbyły się zajęcia o tematyce „Wśród ptasich dźwięków” . Uczniowie w okularach uczestniczyli w wirtualnym spacerze po różnych zakątkach świata i zgłębiali wiedzę o pierzastych przyjaciołach.

            Uczniowie klasy II b realizując temat „Panujemy nad przyrodą”  brali udział w wirtualnej podróży po podwodnym świecie poznając świat roślin i zwierząt wodnych. Wizualizacja pozwoliła im rozwijać wyobraźnię i wzbudzić wrażliwość na piękno przyrody.

            W grupie dziewcząt klasy IV „a” odbyła się lekcja języka angielskiego
            z wykorzystaniem okularów VR na temat  „Londyn dla dzieci – elementy kultury.” Uczennice poznawały atrakcje turystyczne Londynu i formy spędzania czasu wolnego całą rodziną. Dzięki wykorzystaniu okularów podziwiały widok z The London Eye (koło obserwacyjne) na cały Londyn i Tamizę. Obejrzały również charakterystyczne symbole Londynu, takie jak budka telefoniczna czy czarne taksówki.

            Z kolei uczniowie klasy VI a dzięki wirtualnej rzeczywistości przenieśli się do biblioteki Bodlejańskiej i poznali, znajdującą się w UK, jedną z najstarszych bibliotek europejskich.

            W grupie uczniów z kl. VI „a” zostały przeprowadzone także zajęcia korekcyjno – kompensacyjne. Podczas lekcji dzieci usprawniały pamięć i zdolność do koncentracji uwagi. Obserwując budowlę wielkiej  świątyni Buddy, architekturę Dubaju i Chengdu China wyszukiwały takie same symbole i znaki, wskazywały różnice. Zapamiętywały także pojedyncze figury. Korzystały z zasobów – obrazów i filmów, które pozwoliły im się odprężyć i uspokoić. Słuchały szumu wodospadu, leśnej rzeki, fal morza oraz kojącej muzyki w tunelu czasu. Były to uspokajające doświadczenia światła i dźwięku, które skupiały zmysły i wyciszały emocje. Uczniowie oglądali świetliki w zachodzie słońca, gwiaździste niebo z Australii, Arizony i Wysp Kanaryjskich oraz zorzę nad lodowcem. Przyglądali się obrazom przyrody na wyspach Fidżi i laguny morskiej w Nowej Kaledonii, obserwowali Ziemię z góry. Wszystkie te doświadczenia – zaangażowanie zmysłu wzroku i słuchu, powodowały u nich odprężenie i możliwość skupiania uwagi na wskazanych elementach obrazów.

            Uczniowie z klasy VI „b” uczestniczyli w lekcji muzyki, podczas której oglądali w okularach krótki film ,,Próba baletowa ,,Dziadka do orzechów”. Zakładając okulary mogli dołączyć do grupy tancerzy ćwiczących scenę jednego z najbardziej znanych baletów  Piotra Czajkowskiego.  Odpowiadali na pytania: Jakie są najważniejsze cechy tancerza baletowego? Jakie ćwiczenia uważają za ważne podczas treningu baletowego? Obserwowali również modele 3D trąbki oraz skrzypiec. Mieli okazję przypomnieć sobie jak są one zbudowane i do jakiej grypy instrumentów należą.

            Lekcje z wykorzystaniem okularów Class VR nieustannie cieszą się dużą atrakcyjnością wśród dzieci i młodzieży. Pozwalają poznawać świat doświadczając go w sposób wirtualny, pobudzając zmysły, wyobraźnię i twórcze myślenie. Są doskonałym uzupełnieniem prezentowanych na lekcjach treści.

          • KONKURS WIELKANOCNY

          • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wychowawcy klas I –III zorganizowali wyjątkowy konkurs plastyczny dla dzieci  pt. „Palma Wielkanocna”.

            Głównym celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą. Kolejny cel to rozwijanie uzdolnień plastycznych i promowanie dziecięcych talentów.

            Uczniowie przygotowali palmy ozdabiając je kwiatami z kolorowej bibuły, wstążkami, zielonymi gałązkami. Wykonane palmy były różnorodne i bardzo ładne.

            Jury konkursu: p. Julita Witkowska,  p. Justyna Bzorek i p. Teresa Wiktorowicz dokonało oceny prac biorąc pod uwagę estetykę wykonania i kreatywność. Wybór był niezwykle trudny ze względu na wysoką jakość wykonanych palm.

            I miejsce: Marianna Karashchuk  I a

            I miejsce: Igor Magiera I b

            I miejsce: Kacper Piwowarek II b

            I miejsce: Lena Bińczak II b

            I miejsce: Izabela Sala III a

            I miejsce: Amelia Dębniak III b

            Wyróżnienia:

            Agnieszka Stachera I b

            Piotr Kędziora III a

            Milena Ostatek  III b

            Sara Domagalska III b

            Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy!!!

          • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „ MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

          • W dniu 31 marca 2023 roku odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły. II grupa wiekowa: I miejsce Arkadiusz Kotur, III miejsce Klaudia Szczepańska. Szkołę Podstawową Nr1 im. Krzysztofa Szydłowieckiego będą reprezentować podczas etapu powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim w grupie klas V – VIII: Arkadiusz Kotur – klasa VIII a oraz Klaudia Szczepańska – klasa VI a.

            WIELKIE GRATULACJE !!!

          • Sukces naszego ucznia!!!

          • Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jakub Kufel  z klasy VIIIA, otrzymał wyróżnienie w  II Międzypowiatowym Konkursie Językowym JĘZYKOmaniacy w Staszku. Jest to konkurs dla Uczniów Szkół Podstawowych organizowany przez Liceum Ogólnokształcące nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim, który odbył się pod honorowym Patronatem Starosty Powiatu Ostrowieckiego - Pani Marzeny Dębniak oraz Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego -Pana Jarosława Górczyńskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Międzyszkolny Turniej w Halowej Piłce Nożnej w kategorii chłopców i dziewcząt

          • W dniach 23-24 marca odbyły się w naszej szkole zawody  – Międzyszkolny Turniej w Halowej Piłce Nożnej w kategorii chłopców i dziewcząt. Do turnieju przystąpiło 6 drużyn dziewcząt i 6 chłopców reprezentujących naszą szkołę oraz drużyny ze szkoły podstawowej w Brzóstowej. Wyniki i tabele prezentowały się następująco:

            Klasy I-III

            Dziewczęta  SP 1 Ćmielów – SP Brzóstowa 0:1

            Chłopcy   SP 1 Ćmielów – SP Brzóstowa 3:1

            Klasy VI-IV

            Dziewczęta:

            1. SP 1 Ćmielów I
            2. SP 1 Ćmielów II
            3. SP Brzóstowa
            4. SP 1 Ćmielów III

            Chłopcy:

            1. SP 1 Ćmielów I
            2. SP Brzóstowa
            3. SP 1 Ćmielów II
            4. SP 1 Ćmielów III

            Klasy VII – VIII

            Dziewczęta:

            1. SP 1 Ćmielów I
            2. SP Brzóstowa
            3. SP 1 Ćmielów II

            Chłopcy:

            1.  SP 1 Ćmielów I
            2. SP 1 Ćmielów II
            3. SP Brzóstowa

            Gratulujemy naszym uczniom dobrego występu na turnieju.

          • Rozstrzygnięcie V Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Ćmielowskie korzenie. Ponad czasem pod hasłem Polskie kwiaty

          • 23 marca 2023 r. miało miejsce uroczyste podsumowanie V Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „ Ćmielowskie korzenie. Ponad czasem”, który odbywa się pod honorowym patronatem  Burmistrza Ćmielowa Joanny Suska i Prezesa Fabryki Porcelany AS Ćmielów Adama Spały.

            Konkurs, jak co roku miał dwuetapowy przebieg. 14 marca jury wyłoniło spośród nadesłanych do naszej szkoły prac 12 najlepszych, których autorzy zostali zaproszeni 
            do udziału w V Warsztatach Ceramicznych, by zawalczyć o Puchary Prezesa Fabryki Porcelany AS Ćmielów.

            Zmagania rozpoczęły się o godz. 10:00. Uczniowie starali się jak najlepiej przenieść swoje  papierowe wizje na porcelanowy wazon. Po wytężonej pracy zgromadzeni goście
            i laureaci mieli okazję wziąć udział w niezwykłej wycieczce po Żywym Muzeum Porcelany, podczas której przewodniczka opowiadała o historii i tajnikach produkcji porcelany, ciekawostkach, oryginalnych projektach.

            Po tej atrakcji przyszedł czas na podsumowanie zmagań i wyłonienie
            trzech laureatów. Jury zadecydowało, iż Puchar Prezesa za zajęcie I miejsca powędruje  do  Rusłany Chalenko z PSP im. K. Makuszyńskiego w Siesławicach (puchar złoty), II miejsce zdobyła  Zuzanna Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej w Pilczycy (puchar srebrny),
            a III lokatę zajęła praca Wiktora Czarneckiego ze Szkoły Podstawowej w Ćmielowie (puchar brązowy).

            Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w zmaganiach konkursowych, zostali przez Fabrykę Porcelany AS Ćmielów obdarowani wazonami własnego autorstwa, otrzymali również  pamiątkowe albumy i materiały promujące gminę ufundowane przez 
            p. Burmistrz Joannę Suska oraz dyplomy i  nagrody rzeczowe od sponsorów pozyskanych przez szkołę.

            Mamy nadzieję, że własne, oryginalne  wazoniki z pięknymi dekoracjami kwiatowymi oraz ciekawe nagrody będą jeszcze długo przypominać  ten twórczy dzień spędzony
            w naszym miasteczku. Uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych naszego województwa zapraszamy, jak zwykle, za rok!

          • OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WODY W NASZEJ SZKOLE

          • Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją z dnia 22 grudnia 1992r., podczas konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii. Na dzień obchodów wybrano datę 22 marca, a od 1993r.  Światowy Dzień Wody corocznie obchodzony jest pod innym hasłem. Hasło na rok 2023 to - „PRZYSPIESZENIE ZMIAN”.

            Tegoroczny Światowy Dzień Wody ma na celu przyspieszenie zmian zmierzających do  rozwiązania kryzysu związanego z wodą i kanalizacją, a ponieważ woda ma wpływ na nas wszystkich, wszyscy musimy podjąć działania w tym zakresie.

            22 marca w naszej szkole został udostępniony kącik, w którym serwowano wodę w kubkach jednorazowych. Każdy uczeń przebywający w szkole mógł zaspokoić swoje pragnienie. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a woda płynęła strumieniami.

            Z kolei działania prowadzone we współpracy z Polską Akcją Humanitarną  trwały dłużej niż jeden dzień. Klasy starsze rozpoczęły obchody Dnia Wody  oglądaniem webinaru PAH na temat zagadnienia wirtualnej wody i naszych indywidualnych wyborów wpływających na jej globalne zużycie.

            Następnie młodsi i starsi uczniowie brali udział w atrakcyjnych zajęciach edukacyjnych, podczas których oglądali animacje, uczestniczyli w quizach, kolorowali przygotowując informacyjną gazetkę na szkolny korytarz, dyskutowali i poznawali problem odpowiedzialności każdego człowieka za zużycie wody. Młodzież wzięła udział w wodnym wyzwaniu  dla świata – rywalizacjach  grupowych polegających na wykonywaniu ściśle określonych zadań edukacyjnych, np. obliczaniu zużycia wody niezbędnej do wyprodukowania ubrań, przedmiotów codziennego użytku i produktów spożywczych (np. podczas zajęć matematycznych), odszyfrowywaniu hasła, projektowaniu logo Światowego Dnia Wody, przygotowywaniu scenek dramowych pod hasłem “Oszczędzanie wody to za mało”.

            Akcja nie koncentrowała się jedynie na ekologicznym czy typowo biologicznym aspekcie wody. Ważnym było, aby wybrzmiał globalny aspekt tego tematu i aby pokazać powiązania, których jesteśmy częścią.  Dzięki szkolnej akcji dzieci dowiedziały się, że dostęp do czystej wody to prawo człowieka. Tymczasem na świecie nie wszyscy korzystają z bezpiecznej wody pitnej. Jesteśmy za to współodpowiedzialni, a oszczędzanie wody to za mało. Potrzebna jest bowiem świadomość problemu.  Każdy z nas ma wpływ, czasem minimalny, ale jednak istotny, na rozsądne gospodarowanie wodą. My wszyscy -  każda rodzina, szkoła i społeczność, pracownicy fabryk i urzędów możemy wpływać na zachowanie dobrej jakości i czystości zasobów wodnych, zmieniając sposób, w jaki korzystamy, konsumujemy  i zarządzamy wodą w swoim życiu.

          • Organizacja dowozów w czasie Rekolekcji Wielkopostnych

          • Trasa Ruda Kościelna

            DOWÓZ

            6:55 z Rudy Kościelnej do Ćmielowa (ZGODNIE Z ROZKŁADEM)

            6:39 Piaski Brzóstowskie następnie Grójec 7:42 do SP w Brzóstowej

            DOWÓZ (DZIECI STARSZE)

            9:55 z Borowni, Smyków 9:57, Podgrodzie 9:59 Skała 10:02 i

            do kościoła w Ćmielowie

            DOWÓZ (DZIECI Z SP W BRZÓSTOWEJ)

            10:15 Piaski Brzóstowskie 10:20 Grójec

            10:30 pod kościołem w Ćmielowie

            ODWÓZ (DZIECI STARSZE)

            11:30 z kościoła do Borowni

            DOWÓZ ( DZIECI MŁODSZE)

            11:45 z Borowni, Smyków 11:47, Podgrodzie 11:49

            Skała 11:50, kościół 11:55

            ODWÓZ

            13:10 spod kościoła w Ćmielowie( zabierane są dzieci z Grójca i Piasków)

            następnie autobus jedzie do SP w Brzóstowiej i o 13:15 odwozi dzieci

            ze szkoły w kierunku Grójca, Piasków podjeżdza pod SP w Ćmielowie

            i jedzie do Rudy Kościelnej

            Trasa Trębanów

            9:45 z Ćmielowa  do Trębanowa

            DOWÓZ (DZIECI STARSZE)

            9:55 z Trębanowa, 10:00 Krzczonowice, 10:06 Glinka, 10:15 Kościół

            DOWÓZ (DZIECI MŁODSZE)

            11:25 Trębanów, 11:30 Krzczonowcie, 11:36 Glinka, 11:40 Kościół

            ODWÓZ (DZIECI Z SP W BRZÓSTOWEJ I JEDNOCZEŚNIE PRZYWÓZ DZIECI )

            11:40 z Kościoła, 11:45  Piaski Brzóstowskie, 11:50 Grójec, 11:55 Kościół

            (zabierana jest druga grupa z tej trasy)

            ODWÓZ (DZIECI STARSZE)

            12:00 z kościoła do Glinki, Krzczonowic, Trębanowa

             ODWÓZ (DZIECI MŁODSZE)

            13:15 spod kościoła do SP Ćmielów, Glinki, Krzczonowic, Trębanowa

            Trasa Polesie Mikułowskie

            DOWÓZ (DZIECI STARSZE)

            9:50 Polesie M., 9:52 Drygulec, 9:54 Wojnowice, 10:00 Wólka Wojnowska (Małachów)

            10:03 Łysowody, 10:10 Ćmielów Wióry, Kościół

            DOWÓZ (DOWÓZ DZIECI MŁODSZE)

            11:20 Polesie M, 11:22 Drygulec, 11:24 Wojnowice, 11:30Wólka Wojnowska (Małachów)

            11:33 Łysowody, 11:40 Wióry, Kościół

            ODWÓZ  (DZIECI STARSZE)

            11:45 Kościół kierunek Wióry, Łysowody, Wojnowice, Polesie M.

            ODWÓZ (ODWÓZ DZIECI MŁODSZE)

            13:15 Kościół 13:20 SP w Ćmielowie kierunek Wióry, Łysowody, Wojnowice, Polesie M.

            Trasa: Przeuszyn – Buszkowice – Ćmielów Kościół.

             

            DOWÓZ DZIECI STARSZYCH - początek trasy 9.55 w Przeuszynie, dowóz dzieci pod kościół w Ćmielowie ok. 10.15.

            DOWÓZ DZIECI MŁODSZYCH - początek trasy 11.25 w Przeuszynie, dowóz dzieci pod kościół w Ćmielowie ok. 11.45.

            ODWÓZ DZIECI STARSZYCH SPOD KOŚCIOŁA 11.45 do: Jastków, Buszkowice, Przeuszyn

            ODWÓZ DZIECI MŁODSZYCH SPOD KOŚCIOŁA 13.15 do: SP w Ćmielowie (po dzieci z przedszkola i szkoły).

             

          • SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM Z OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ.

          •   W dniu 22 marca 2023 roku w naszej szkole gościliśmy Komendanta Ochrony Przeciwpożarowej w gminie Ćmielów Pana Andrzeja Pietrzykowskiego. Celem spotkania z uczniami klas IV – VIII było przygotowanie ich do eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Dzięki informacjom uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu m.in. historii ochrony przeciwpożarowej, funkcjonowania OSP i Zarządu OSP RP, prewencji przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego i sprzętu przeciwpożarowego w jaki wyposażony jest wóz strażacki.

          • Witaj wiosno!

          • Uczniowie naszej szkoły z utęsknieniem czekają na wiosnę, dlatego też szóstoklasiści ochoczo zareagowali na propozycję, by w ten szczególny dzień zorganizować ognisko integracyjne. Pogoda zgodnie z przysłowiem „w marcu jak w garncu”, trochę kaprysiła, ale humory i pozytywne nastawienie wystarczyły, by zabawa była przednia. Dziękujemy mamom Maksymiliana i Sofiji za pomoc przy organizacji :)

          • WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

          • W naszej szkole uczniowie klas młodszych postanowili przywitać Wiosnę w nietypowy sposób. Zamiast topić słomianą kukłę, wzięli udział w Wiosennym Turnieju Piłki Nożnej, którego celem była  sportowa rywalizacja w duchu zasad „fair play” oraz  popularyzacja zdrowego stylu życia i dyscypliny sportowej jaką jest piłka nożna. W zawodach uczestniczyły 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców z klas I i II. Zespoły zagrały mecze systemem każdy z każdym, a rywalizacja była naprawdę bardzo mocna i wyrównana. Po zaciętej grze ogłoszono wyniki.

            Dziewczęta:

            IV miejsce zajęła klasa I b

            III miejsce zajęła klasa II b

            II miejsce wywalczyła klasa I a

            I miejsce należało dla drużyny z klasy II a.

            Chłopcy:

            IV miejsce zajęła klasa I a

            III miejsce zajęła klasa II b

            II miejsce wywalczyła klasa I b

            I miejsce należało dla drużyny z klasy II a

            Każda z drużyn po zakończony turnieju dostała pamiątkowy dyplom. Serdeczne podziękowania należą się Panu Dariuszowi Piętce za wzorowe sędziowanie.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie
      • (+15)8616020
      • Ćmielów, ul. Długa 164, 27-440 Poland
      • https://sp1cmielow.edupage.org
      • Administrator strony Beata Mazur - beatajmaz@wp.pl
      • bip: sp1cmielow.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych